Ertuğrul Sağlam: Ivankov penaltı noktası çukur olduğu için topu biraz öne koymak zorunda kaldı

İZMİRBursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, sezon sonunda mutlu sona ulaşacaklarını söyledi. Sağlam, Antalyaspor maçında penaltı atışının nizami kullanılmadığı tartışmalarına, “Bir bardak suda fırtına koparılıyor.” şeklinde yanaştı. Penaltı noktası çukur olduğu için Ivankov’un topu biraz öne koymak zorunda kaldığını ifade etti. Herkesin kendilerine övgüler yağdırdığını ve “Devrim yaptılar” gibi söylemlerde bulunduğunu ifade eden Sağlam, yakaladıkları başarının takdir edilmesi gerektiğini ancak sezon sonunda taçlandırmadıktan sonra hiçbir anlamı olmayacağını belirtti. Oyuncularıyla da bunu hep konuştuklarını kaydeden Sağlam, “Ne sevinecek, ne gururlanacak halimiz var. Bu başarıyı sezon sonuna kadar sürdürerek, Trabzonspor’dan sonra devrim yapmak istiyoruz. Anadolu’dan başka bir şampiyon çıkarmak için gerekli sorumluluğu ve fedakârlığı göstereceğiz.” diye konuştu.

Bursaspor Teknik Direktörü Sağlam, İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK)’nın, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve İzmir Ticaret Odası (İZTO) Eğitim ve Sağlık Vakfı sponsorluğunda düzenlediği yarışmanın mart ayı jüri toplantısına katıldı. Sezon sonunda şampiyonluğu elde etmeleri durumunda bunun bir “Anadolu devrimi” olacağını aktaran Ertuğrul Sağlam, temelini ise Sivasspor’un attığına dikkat çekti. Bursapor’un başarısının tesadüf olduğu yorumlarını şiddetle kınadığını ifade eden Sağlam, “Bu, Bursaspor’un ürettiği başarıya ve oyuncularımıza çok büyük haksızlıktır. Sezon sonunda işin nasıl olacağını göreceğiz. Anadolu’nun her yerinde sporseverlerimizin ilgisi bize güç veriyor. Bizden beklentisi olan insanları mahçup etmeyeceğiz, mutlu sona ulaşacağız. Bundan herkes emin olabilir.” dedi.

‘IVANKOV AVTANTAJ SAĞLAMAK İÇİN TOPU ÖNE KOYMADI’

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Antalyaspor maçında penaltı atışının nizami kullanılmadığı tartışmalarına, “Bir bardak suda fırtına koparılıyor.” şeklinde yanaştı. Penaltı noktası çukur olduğu için Ivankov’un topu biraz öne koymak zorunda kaldığını ifade eden Sağlam, “Sanırım rakip oyunculardan biri bir şey yaptı, yani atışın iyi kullanılmaması için. Ivankov, çukur halindeki yere topu dikemedi ve penaltı noktasının önüne koymak zorunda kaldı. Ivankov’un kendisine bir avantaj sağlamak istemesinden değil. O kadar penaltı attı, hiçbirinde böyle şey yaşanmadı.” şeklinde konuştu. Sağlam, olayın medya tarafından büyütüldüğünü de savundu.

AYIN BAŞARILILARI YİNE BUCASPORLULAR

İZVAK’ın TEB ile İZTO Eğitim ve Sağlık Vakfı sponsorluğunda düzenlediği Ayın Başarılıları Larışması’nın mart ayı jüri toplantısı yapıldı. Toplantıda 40 oy alan Bucaspor, ayın en başarılı takımı oldu. Bucaspor Teknik Direktörü Özcan Kızıltan 27 oyla en başarılı teknik direktör, 33 oy alan Bucaspor’un golcüsü Mehmet Batdal da en başarılı futbolcu oldu. Ayrıca şubat ayının en başarılı takımı Bucaspor, Sarı Lacivertli ekibin teknik direktörü Özcan Kızıltan ve en başarılı futbolcusu Altaylı Musa Çağıran’a da ödülleri verild

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.