Ertuğrul Sağlam:”Şampiyonlar Lig’inde mutlaka galip gelip puan alacağız.”

BURSA-Avrupa Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda Manchester United’a 1-0 yenilen Bursaspor, özel uçakla şenre döndü. Yenişehir Havalanı’nda bir grup taraftar tarafından karşılanan yeşil-beyazlı futbolcular tecrübe eksikliğinden yakındı. Bursaspor kafilesini bir grup taraftar karanfillerle karşıladı. Küçük taraftarlar Teknik Direktör Ertuğrul sağlam ile futbolculara karanfil verdi. Teknik direktör Sağlam, Manchester United ile Old Trafford Stadı’nda karşılaşmanın çok zor olduğunu söyledi. Sağlam şöyle konuştu: “Avrupa kupaların en yüksek yerden, Şampiyonlar Lig’inden başladık. Daha çok yeniyiz. Yeni olmamızdan kaynaklanan sıkıntılarımız var. Ama her geçen gün Şampiyonlar Lig’ine biraz daha alışıyoruz. Sıkıntılarımızı yavaş yavaş aşıyoruz.” dedi.

Bundan sonra Bursa’da oynayacakları iki karşılaşma bulunduğunu hatırlatan Sağlam, “Bu maçlarda geçtiğimiz 3 maçtan edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda daha iyi geçeceğini düşünüyorum. Fırsatları iyi değerlendirip, Şampiyonlar Lig’inde hem golle hem puanla hem de galibiyetle tanışacağız.” ifadesini kullandı.

 

“ANKARGÜCÜ MAÇINDA SEVİNEN TARAF BİZ OLACAĞIZ”

Pazar günü oynayacakları Ankaragücü maçının çok zevkli geçeceğini dile getiren başarılı hoca, şu görüşleri dile getirdi: “Bundan sonraki tek düşüncemiz Ankaragücü karşılaşması. Bütün kulüpler bizim için dosttur, ama Ankaragücü ile aramızda farklı bir diyalog var. Orada çok keyifli dostane fair-play içerisinde bir karşılaşma oynanacak.”

Bursaspor’un genç yıldırı Sercan ise defansif olarak çok iyi mücadele ettikleri karşılaşmada hücumda etkili olamadıklarına vurgu yaptı. Sercan şöyle konuştu: “Atmosfer çok farklıydı gerçekten. İyi maç oynamayı umuyorduk, ama bir türlü baskı kuramadık. Atakları yapamadık. Defansif yönden iyiydik, fazla pozisyon vermedik. İyi oynamaya çalıştık ama, pozisyon üretemedik.Bundan sonra keyif almaya bakacağız. Tecrübe kazanacağız. Çünkü tecrübesizlik kötü bir şey. Türkiye’deki oyununuzu burada sergileyemiyorsunuz.”

Bursaspor kafilesi daha sonra takım otobüsüyle Özlüce Tesisleri’ne hareket etti. Yeşil-beyazlı ekip yarın yapacağı antrenmanla Ankaragücü maçı hazırlıklarına başlayacak.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.