Erzincan’da İlk Kez Rafting Rehberliği Eğitimleri Veriliyor

Erzincan’da gerçekleşen rafting rehber eğitiminde senaryo gereği botları deviren raftingciler azgın dalgalarda mücadele etmeyi öğreniyor.
 
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle yürütülen “Rafting Başkenti Erzincan Projesi” çerçevesinde rafting tutkunlarının eğitimleri nehirde devam ediyor. Eğitimlere katılan kursiyerler dört bota binerek Kemah yolu üzerinde Dumanlı mevkiinde Karasu Nehrinde azgın sularla mücadele ettiler. Beş gün süren kurslar sonucunda Akarsu Güvenlik ve Akarsu Rafting Nehir Rehberliği sertifikasına sahip olacaklar.
 
TÜRKİYE’DE BİR İLK…
Verilen eğitim ve amacı hakkında bilgi veren Uluslararası Akarsu Güvenlik Uzmanı Gürkan Köse, “Akarsu Rafting asistan kursu veriyoruz. Bir günlük teorik eğitimin ardından sağlanan her türlü imkanla nehire iniyoruz” dedi.
Kurs süresinin çok kısıtlı olmasına rağmen kursiyerlerin çok istekli olduğunu belirten Köse, “Bilindiği gibi rafting beceri isteyen bir spor. Buradaki arkadaşlarımız da gerçekten başardılar” diye konuştu.  Uzun yıllardır rafting yaptıklarını söyleyen sporcular ise şimdiye kadar bildikleri birçok doğrunun yanlış, yanlışın ise doğru olduğunu öğrendiklerini, eğitimin çok iyi geçtiğini belirttiler.
Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.