Erzurum’da Kayakla Atlama Sporuna Büyük İlgi

Türk Telekom Atlama Kulelerinin yapılması ile birlikte Erzurumlular, kayakla atlamaya büyük bir ilgi gösteriyor. Kayakla Atlama Antrenörü Fatih Kıyıcı, her hafta sonunda Erzurum’da seçme yaparak, bu spora yeteneği olanları keşfedeceklerini söyledi.
 
Erzurum’da 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için inşa edilerek hizmete giren Türk Telekom kayakla atlama kuleleri, sporda yeni bir heyecan oluşturdu. Artık Erzurumlu minikler kayakla atlamaya büyük bir ilgi duyarken, yetkililer de bu spora ilgisi ve yeteneği olanları keşfetmek için kayakla atlama seçmeleri yapıyor ve yetenekleri keşfediyor.
 
Erzurum’da bir yandan 18 Yaş Altı Kayakla Atlama Kampı tüm hızıyla sürerken, diğer yandan sporcu seçmeleri yapılıyor. Kayak İl Temsilcisi Nevzat Bayraktar’ın da izlediği seçmelerde Antrenör Fatih Kıyıcı ve diğer yetkililer Kayakla Atlama Alt Yapısı için seçme yaptı.
 
Kayak Federasyonu faaliyet programında yer alan 18 yaş altı kayakla atlama kampında görevli olan Teknik Heyetten Slovak Başantrenör Vosja Bajc, yardımcıları Bine Norcic, Jure Radeleh, Yüksel Özkavcı, Orcan Mızrak’ında izlediği alt yapı seçmeleri antrenör Fatih Kıyıcı gözetiminde yapıldı.
 
Kayak İl Temsilcisi Nevzat Bayraktar ile birlikte geleceğin sporcularını belirlemeye çalıştıklarını ifade eden Dr. Fatih Kıyıcı, pazar günleri seçmeler yaparak, kayakla atlamanın alt yapısına erkek ve bayan sporcular kazandıracaklarını söyledi.
Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.