Eski Ukrayna Başkanı “Dokuz Yorum” Kitabını Tavsiye Etti

Eski Ukrayna Başkanı Leonid Kravchuk, Ukrayna’nın bağımsızlık günü 20 Ağustos’ta Ukrinform haber ajansında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantı sırasında Uluslararası Epoch Times medyasının yayımı olan “Komünist Parti Üzerine Dokuz Yorum”  kitabının okunmasını tavsiye etti

Komünist Parti Üzerine Dokuz Yorum Kitabı -Epoch Times
Komünist Parti Üzerine Dokuz Yorum Kitabı -Epoch Times

Eski Başkan Leonid Kravchuk,“Bu kitap, genel olarak komünist ideoloji ve komünist parti yapısının özetidir. 63 milyon Çinli bu kitabı okuduktan sonra Komünist partisi üyeliklerinden vazgeçmişlerdir. Bu durum, kitabın insanların üzerindeki etkisini göstermektedir” dedi.

Leonid Kravchuk basın toplantısı sırasında gazetecilere Epoch Times kitabının Ukrayna versiyonunu sık sık okuduğunu söyledi. “Bu benim için sadece bir teoriden ibaret değil. Kitabı okuduğumda aynı özelliklerin SSCB komünist Partisinde de olduğunu farkettim: insanları aldatmak, yarı-doğru olan mesajlar üzerinden yalanlar üretmek. Karayip krizi ve Çernobille ilişkisine bakın, bütün bunlar insanları aldatmak, yalan-yanlış haberler ve yalanlar yaymaktır. Ukrayna’da meydana gelen kaç tane felaketin nedeni insan yapımı kıtlık veya baskının sonucudur? Bunların hepsinin sebebi komünist partinin aktiviteleridir” diye ekledi.

Bir ay önce de Leonid Kravchuk, “Gün” gazetesi tarafından düzenlenen Yaz Okulu Gazetecileri üyeleri ile yapılan toplantıda, genç gazetecilere Dokuz Yorum kitabını okumalarını tavsiye etmişti.

Kravchuk toplantı sırasında, “Ukrayna’nın politik ve entellektüel elitleri birçok gruba ayrılmıştır. Bir tanesi Ukrayna-yanlısı, diğeri Rusya-yanlısı… fakat her biri Sovyet ideolojinin faktörlerini taşımaktadır. Nasıl kafalardaki bu Bolşevik, aptalca  kök fikirleri kazıyabiliriz? Bunları yok etmek için sıkça Epoch Times tarafından yayımlanan bu kitabı okuyorum” dedi.

 “Komünist Parti Üzerine Dokuz Yorum” son yüzyıl içindeki bilimsel-tarihi olayları anlatan kronolojik bir kitap. Materyal, spesifik insanlar ve ülkelerde meydana gelen olayları anlatıyor. Komünist ideolojinin doğasını gözler önüne seriyor.

Aslında bu kitap dünya çapında 23 dile çevrildi. 2004 yılında basıldığından bu zamana kadar yaklaşık olarak 145 milyon Çinli, Komünist Parti ve partiye bağlı diğer organizasyonlardan ayrıldılar. Her gün yaklaşık 30 bin Çinli, ‘Dokuz Yorum’ kitabı tarafından önayak olunan,  özel bir site olan Tuidang’da (Tuidang: Çincede partiden ayrılmak anlamına geliyor) ayrıldıklarını ilan ediyorlar.

 “Komünist Parti Üzerine Dokuz Yorum” kitabını okumak için tıklayınız.

Orijinal Rusça Metin

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.