Eurovision 2011 Şarkı Yarışması Almanya’nın Düsseldorf Kentinde Yapılacak

Resim: Getty Images

HAMBURG-Gelecek yıl Almanya’da yapılacak Eurovision 2011 şarkı yarışması için Düsseldorf kenti seçildi.

Kuzey Almanya Radyo- Televizyon Kurumu (Norddeutsche Rundfunk-NDR) tarafından organize edilecek, 10-12 Mayıs tarihleri arasında yarı finali gerçekleşecek yarışmanın finali 14 Mayıs tarihinde 24 bin kişilik Düsseldorf Arena stadında yapılacak.

NDR Genel Müdürü Lutz Marmor, Eurovision 2011 şarkı yarışması için en iyi yayın, iletişim ve benzeri üretim koşullarını Düsseldorf kentinin sunduğunu belirterek, Düsseldorf’u birinci olmalarından dolayı kutladı.

ARD-Koordinatörü Thomas Schreiber’de Düsseldorf’un birinciliği kazanmasında 24 bin kişilik Arena stadının etkili olduğunu belirterek, yarı final ve finalin Almanya, Avrupa Birliği ve komşu ülkelerden 24 bin kişinin canlı olarak izleyebileceğini kaydetti.

2011 Eurovision Şarkı Yarışması düzenlemek için Düsseldorf kentinin yanı sıra başkent Berlin, Hamburg ve Hannover kentleri müracaat etmişti..

55. Eurovision Şarkı Yarışmasında Almanya adına yarışarak birincilik kazanan ve yarışmayı Almanya’ya getiren Lena Meyer-Landrut’un, hem Almanya’yı temsil etmek hem de unvanını korumak için gelecek yıl da yarışmaya katılması bekleniyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.