Eyüp Aygar Anadolu Lisesi su ile çalışan araba motoru projesiyle Türkiye birincisi oldu

MERSİNMersin Eyüp Aygar Anadolu Lisesi öğrencilerinin ‘Suyla Çalışan Araba Motoru’ projesi, Genç İnovatif Girişimcilik Projesi’nde Türkiye birincisi oldu.Türk Eğitim Derneği’nin koordinasyonunda, Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği’nin desteği ile gençlerin yaratıcılık, yenilikçilik ve girişimcilik yeteneklerini geliştirmek amacıyla 28 Mayıs’ta Ankara’da Genç İnovatif Girişimcilik Projesi Fuarı düzenlendi. Eyüp Aygar Anadolu Lisesi İnovasyon Ekibi Çevre Dostları Sanal Şirketi adıyla oluşturduğu ve Suyla Çalışan Araba Motoru projesiyle 28 okul arasından birincilik elde etti.

Ekip iki haftalık Amerika gezisiyle ödüllendirildi.

Derece ile dönen ekip Okul Müdürü Muzaffer Aslan ile birlikte Mersin Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ü ziyaret etti. Okul müdürü Aslan 28 ilden projelerin katıldığı yarışmada birinci olma başarısını gösterdiklerini belirtti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmalarına destek verdiğini anlatan Aslan, “İl Müdürlüğü tarafından Şube Müdürü düzeyinde katılımın olması ilimizin böyle çalışmalara destek verdiğini gösteriyor.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül ise Eyüp Aygar Anadolu Lisesi İnovasyon Ekibini başarılarından dolayı kutladı. İnovasyon konulu çalışmaların Türkiye’de ve dünyada önem kazanmaya başladığını belirten Gül şöyle devam etti: “Mersin’de de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Teknopark, Özel İdare ve Üniversite işbirliği ile bu tür çalışmaların içinde yer alırken yarışmalar da düzenliyoruz. Böyle bir başarının Anadolu Lisesi statüsündeki bir okuldan çıkması bizleri gururlandırıyor.” Gül, ekibi teşekkür belgesi ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.