Fahrettin Koca’dan Yeni Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 13.30’da başlayan kritik Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısına geçti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu toplantısı sonrası koronavirüs açıklaması şu şekilde;

“Kıymetli arkadaşlarımız corona virüsün ortaya çıkışının ardından 104 gün geçti. Süreci yakından izliyorsunuz. Dün vaka sayısını açıkladık. Son 24 saatin bilgilerini verdik. Mücadelede ciddi bir deneyim kazandık. Olayları takip etmek yerine olasılıkla bakarak ön kesmeye çalışıyoruz.

Büyüklerimizden sözlerime kulak vermelerin istiyorum. Bu toplumun sizin hayat tecrübenize ihtiyacı var. Ailelerinizin size ihtiyacı var.  Bunları hastayken yapamazsınız yapmak isteyip daha yapamadığınız kaç şey olduğunu düşünün. Sizin öğütlerinize ihtiyacımız var. Sizde bu sefere mahsus bu öğüdü kabul edin. Bu günlerde size karşı hassasiyeti yüksek olan bütün toplum paylaşıyor. Mümkün olduğu kadar az kayıp vermek istiyoruz.

Koronavirüse karşı mücadelemiz benzerlerinden çok farklı. Gurur duyacağımız bir gerçek daha var o da koronavirüse karşı koymuş olduğumuz dayanışmanın bir örneği yok. STK’lar sorumluluk alıyor iş dünyası bilim insanları bu mücadelesinin aktörleri haline geliyor. Medyamız bilgileri doğru kanaldan almakta çok aktif.

Sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içindeyiz. Bir diğer haberimse insan kaynağımızın yeterliliği konusunda bir güvence niteliğinde kadromuza 32 bin personel katıyoruz.

Tüm hastanelerimize bütün malzeme sağlanmaktadır. Küçük çıkarlar uğruna suiistimal eden bazı malzeme üreticilerine katı yaptırımlar uygulanmıştır. Türkiye’nin maskeye ihtiyacı varken yurt dışına satılmayacaktır. “

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.