Falun Gong Sağlık Fuarında Tanıtıldı

Tayland Sağlık Bakanlığı, Spor ve Sağlık Kurumu ve Tayland Sağlık Gelişim Vakfı tarafından birlikte düzenlenen Tayland Sağlık Fuarı, 26–29 Ağustos 2010 tarihleri arasında IMPACT Uluslararası Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. Tayland’daki sağlık, tedavi ve çevre koruma üzerine birçok kuruluş ve firma gelip fuara katıldı. Tayland’daki Falun Gong uygulayıcıları da aldıkları davet üzerine bu fuara katıldılar.

Falun Gong uygulayıcıları tarafından kurulan bir standın içinde yer alan “Falun Dafa İyi” yazılı fenerler ve güzel lotus çiçekleri, Falun Dafa’nın dünya çapında yayılışı ve Çin’de masum uygulayıcıların yaşadığı zulmü yansıtan fotoğrafların bulunduğu pankartlar standın duvarlarına asıldı. Falun Gong’un kitapları, gerçeği açıklayan materyaller ve VCD’ler düzgün bir şekilde masanın üzerinde yerleştirildi. Bir televizyon ekranında devamlı olarak Falun Gong’un egzersizlerini öğreten video yayınlandı.

Falun Gong uygulayıcıları adlıkları davet üzerine peş peşe iki gün fuardaki sahnede ziyaretçilere egzersizleri gösterip, Falun Gong’u tanıttılar. Bir uygulayıcı elindeki küçük bir mikrofon ile ziyaretçilere uygulamanın ilkeleri olan “Doğruluk, Merhamet ve Hoşgörü” prensiplerini, Falun Gong uygulamasının bedensel ve zihinsel olarak daha sağlıklı bir vücut sağladığına dair örnekleri ve Falun Gong’un dünya çapında geniş bir biçimde yayılışını anlattı. Bununla birlikte, uygulayıcılar ziyaretçilere geleneksel Çin kültürünü de tanıttılar ve Çin gelenseksel müzik enstrümanı ile parçalar çaldılar. Falun Gong’un yumuşak ve güzel egzersizi ve neşeli Çin müzikleri ziyaretçiler tarafından sıkça alkışlandı.

Egzersiz gösterisi bittikten sonra, Falun Gong uygulayıcılarının standı hemen şık bir nokta haline geldi. Birçok kişi gelip bilgi öğrenmeye çalışırken, diğerleri gelip gerçeği açıklayan materyaller veya Falun Gong’un kitaplarından satın almak istediler. Tayland Petrol Firmasının Çevre Koruma Bölümünden bir yetkili, bundan sonra firmasında sağlık ile ilgili bir faaliyet düzenlenirse mutlaka Falun Gong uygulayıcılarını davet edeceğini ve firma çalışanlarına egzersizleri öğretmelerini isteyeceğini söyledi. Faaliyet sırasında, tekerlekli sandalyesi ile gelen yaşlılar da vardı. Onlar ya egzersiz öğretim VCD’sini satın aldılar ya da egzersizleri öğrenmek için uygulayıcılarla sohbet ettiler.

Uygulayıcılar ziyaretçilere hem Falun Gong’un gerçeğini açıklayan broşürleri hem de kâğıttan zarif lotus çiçeklerini vererek bu faaliyet ile daha fazla insanın Falun Dafa’nın iyi dileklerini öğrenmesini istediler.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.