Falun Gong Uygulayıcılarından Organ Toplaması Yeni Zelanda Parlamento Oturumunda Dinlendi

 Yeni Zelanda Parlamentosu Dışişleri, Savunma ve Ticaret (FADT) üyeleri düzenlenen bir oturumla ÇKP’nin canlı Falun Gong uygulayıcılarından organ toplama suçlarını dinlediler. Kanadalı bağımsız araştırmacılar David Kilgour ve David Matas, Falun Gong zulmünün kurbanlarından Bay Huang Guohua ve Falun Gong sözcüsü Bay Zhang Erping konuyla ilgili açıklamada bulundular.

Oturuma katılan beş Parlamento üyesi, Yeni Zelanda’daki Falun Gong Zulmünü Araştırma Koalisyonu (CIPFG) sözcüsü Dr. Catherine Casey ve birkaç insan hakları avukatının anlattıklarını dinledi. Bay David Kilgour ve Bay David Matas suçla ilgili elde ettikleri bazı yeni delilleri tanıttılar.

Bay Zhang Erping bilinen bazı bilgilerin geçmişini anlattı. Zulümden önce Falun Gong Çin’de çok popülerdi. Çin hükümeti kısa zamanda Falun Gong’un sağlık ve ahlak gelişimi üzerine faydaları olduğunu keşfetti ve Falun Gong’un kurucusu Bay Li Hongzhi’ya ödüller verdi. Bir Çinli yetkili bir defasında, “Falun Gong ve diğer qigong formları sayesinde uygulayıcılar kişi başı her yıl bin yuan arttırabilir. Eğer yüz milyon insan Qigong uygularsa her yıl yüz milyar yuan kurtarılabilir.” dedi.

Bay Zhang, Çin hükümetinin 1998 yılında yaptığı araştırmadan sonra bu görüşünü değiştirdiğini söyledi. Yapılan bu araştırma yetmiş milyon insanın Falun Gong uyguladığını göstermekteydi. Bu sayı ÇKP’nin üye sayısını geçmişti. ÇKP’nin o zamanki lideri Jiang Zemin Falun Gong’un bu popülaritesinin iktidar gücü için bir tehdit olduğunu düşündü ve Falun Gong’u yok etmek için emirler verdi. Bu, Falun Gong’un Çin’de yasaklanmasının ana nedenidir.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.