Fazıl Say Kaz Dağları’nda Konser Verecek

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, altın madeni için yapılan ağaç katliamına karşı gelmek için 18 Ağustos’ta Kaz Dağları’nda konser verecek.

Kaz Dağları’ndaki doğa katliamına tepki göstermek için, Çanakkale Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının geçen hafta başlattıkları “Su ve Vicdan Nöbeti” devam ediyor.

Nöbet ve eylemlere bir destek de piyanist Fazıl Say’dan geldi.

Daha önce “Katliamın bitmesi için orman konseri vermeye hazırım.” diyen piyanist Fazıl Say’ın 18 Ağustos’ta altın madeni arayan firmanın faaliyet gösterdiği alanda konser vereceğini açıkladı.

Fazıl Say, sosyal medya hesabından şu şekilde paylaşımda bulundu;

“18 Ağustos Pazar sabahı Kazdağları’ndaki korkunç doğa katliamına ‘dur’ demek için bir orman konseri planlıyoruz. Orman içindeki müsait mekanın tam yerini sizlere bir kaç gün içinde bildireceğiz.

Piyano; bu sefer orman için geliyor Kazdağlarına.

Geçen yıl Truva için gelmiştim.

Hatta bir de; bugün bestelediğim ‘Kazdağları marşı’ bestesinin ilk seslendirilişi olacak o sabah.

Bu ağaçlara, doğaya, yaşamaya ithaf bir marş.

Dostlar;

Söz müziğin olsun…

Konser doğa orman için, ama elbet insanlar da  davetlidir))) “Doğadaki en büyük erdem yaşatmaktır” der düşünürler.. Biz de “bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine” olacağız bu durumda, güzel ülkemizin, binlerce yıllık tarihine ve doğasına elimizden geldiğince sahip çıkacağız. Sesimizle, müziğimizle… Çanakkaleliler ve tüm Türkiye ile beraber.

Detaylı bilgiler bir kaç güne…

#fazılsay teşekkürler Çanakkale #kazdağlarıhepimizin”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.