Fenerbahçe Transferler İçin Servet Harcamaya Devam Ediyor

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Fenerbahçe yeni sezon öncesi flaş transferler yapmaya devam ediyor. Sarı-lacivertli takımın yeni hedefi Robin Van Persie.

Buna göre sarı-lacivertliler ligin en pahalı takımı unvanını da elinde bulunduracak. Yaptığı transfer hamleleriyle rakiplerine büyük üstünlük sağlayan Fenerbahçe’de bir bomba daha patlamak üzere. Sarı-lacivertli ekip takıma birçok yıldız futbolcu transfer etmesine rağmen astronomik ücretler harcamaya da devam edecek.

Fenerbahçe, transfer sezonu başladığından bugüne kadar takıma transfer edilen futbolcular için toplamda 27 milyon 35 bin Euro bonservis bedeli ödedi. Dün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Robin Van Persie ile görüşmelere başlandığının bildirilmesinin ardından bugüne kadar harcanan 27 milyon 350 bin Euro’da katlanacak ve Fenerbahçe’nin transferler için harcadığı para 35 milyon Euro’yu bulacak.

Sarı-lacivertli takım Simon Kajer’in bonservisinin almak için Lille’e 7 milyon 650 bin Euro, Nani için Manchester United’a 6 milyon Euro, Josef De Souza için Sao Paulo kulübüne 8 milyon Euro, Fabiano vce Abdulaye Ba için Porto’ya 300’er bin Euro, Fernandao için Atletico Paranaense’ye 3 milyon 400 bin Euro, Şener Özbayraklı için ise Bursaspor’a 1 milyon 700 bin Euro bonservis ücreti ödedi. Sarı-lacivertliler eğer Manchester United’den Robin Van Persie’yi de transfer ederse İngiliz kulübüne 6 milyon 500 bin Euro ödemesi bekleniyor. Bu bilgilere göre Fenerbahçe futbolcu transferleri için 35 milyon Euro’ya yakın bir bonservis ücreti ödemiş olacak.

Şuan takıma transfer edilen futbolcularla birlikte Fenerbahçe’nin güncel piyasa değeri 142 milyon 950 bin Euro olarak gözükürken, Manchester Unitedlı futbolcu Robin Van Persie’nin takıma transfer olmasıyla birlikte bu değerin 150 milyon Euro’yu bulması da bekleniyor. Ayrıca birkaç transfer daha yapılıp, sarı-lacivertli takımın bu sezon ki değerinin 160-170 milyon Euro’yu bulabileceği de gelen haberler arasında. Eğer Fenerbahçe’nin bu transferleri gerçekleşirse 144 milyon 400 bin Euro’luk Galatasaray’ın takım değerini geçecek ve 160 milyon Euro ile Fenerbahçe zirveye yerleşecek.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.