Ferhat Göçer ve Serdar Ortaç, Türkmenistan’daki Konserde Sahne Aldı

AŞKABATFerhat Göçer ve Serdar Ortaç, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta Türkmen hayranlarıyla buluştu. Türk sanatçılar, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un doğum günü dolayısıyla Ruhiyet Köşkü’nde düzenlenen konserde sahne aldı. 3 bin 500 kişilik Ruhiyet Köşkü’nün tamamının dolduğu konser programına, devlet başkanı yardımcıları, yabancı misyon şefleri, bakanlar, Türk işadamları ve çok sayıda Türkmen vatandaşı katıldı. Türkmen sanatçılarının ağırlıklı olarak sahne aldığı konserde, Türkiye’den Ferhat Göçer ile Serdar Ortaç da sevilen şarkılarıyla seyircileri coşturdu.

Şarkı söylemeye başlamadan önce Türkmence konuşma yapan Ortaç, Devlet Başkanı Berdimuhamedov’u doğum günü dolaysıyla tebrik etti. Ortaç’ın Türkmence konuşması Türkmen vatandaşları tarafından büyük alkış aldı.

 

GÖÇER, RESEPSİYONDA TÜRKLERLE BİR ARAYA GELDİ

Öte yandan Türkiye’nin Aşkabat Büyükelçisi Hüseyin Avni Bıçaklı’nın ev sahipliğini yaptığı resepsiyona katılan Ferhat Göçer, Aşkabat’taki Türkler ile bir araya geldi. Resepsiyonda hazır bulunan çocuklar ile yakından ilgilenen Göçer, hayranlarına imza dağıtmayı da ihmal etmedi.

Resepsiyona katılan hayranları Göçer ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bugün Ferhat Göçer, Türkmenistan Gösteri Merkezi’nde, Serdar Ortaç ise Milli Kültür Merkezi’ndeki Mukamlar Köşkü’nde hayranları ile buluşacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.