FETÖ’nün TSK’daki 124 Kişi Hakkında Yakalama Kararı

Konya merkezli 31 ilde FETÖ'nün TSK'daki elemanlarıına "mahrem imamlık" yaptıkları iddia edilen 124 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma doğrultusunda, daha önce gözaltına alınan örgüt mensubu askeri personel ve bu personele “mahrem imamlık” yaptığı tespit edilen kişilerin verdiği ifadeler doğrultusunda tespit edilen 124 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Konya merkezli 31 ilde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerden bazılarının, general gibi üst rütbedeki subaylara “genel müdür” pozisyonunda mahrem imamlık yaptıkları öğrenildi. Şüphelilerin, TSK içindeki askeri personele “genel müdür, müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, ümitçi, ser doktor, doktor ve şehir dışı talebe mesulü” pozisyonlarında mahrem imamlık yaptıkları bilgisine de ulaşıldı.

Mahrem imamlık nedir?

Ev imamlarımdan farklı olarak kimi esnaf, kimi devlet memuru olarak görev yapan ve “çok gizli” biçimde hareket eden mahrem imamların faaliyetleri;

FETÖ evlerindeki öğrencilerden örgüte bağlılık ve itaat konusunda üst düzeyde olanlar evabilerince belirlenerek asker, polis, MİT ve yargı görevlisi yetiştirilmek üzere başka evlere naklediliyor. Bu öğrencilerin başına ayn zamanda FETÖ içinde “Doktor” olarak adlandırılan “mahrem imamlar” atanıyor.

Polis tarafından başlatılan mahrem imam operasyonu sürüyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.