Filenin Sultanları İlk Kez Birinci Sırada

FIVB Milletler Ligi’nin finalinde A Milli Kadın Voleybol Takımı, Çin’i 3-1 mağlup ederek dünya sıralamasında ilk kez birinci sıraya yükseldi.

Filenin Sultanları, ABD’nin Teksas eyaletindeki Arlington kentinde Çin ile final oyunu oynadı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, tarihinde ilk kez altın madalya kazandı.

Türkiye, ilk kez 2018’de Milletler Ligi adıyla düzenlenen organizasyonda ilk yıl ikincilik, 2019 ve 2022’de dördüncülük, 2021’de ise üçüncülük elde etmişti.

CHP Spor Kurulu Başkanı Demirhan Şerefhan, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın FIVB Milletler Ligi’nde şampiyon olmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Demirhan Şerefhan, yaptığı yazılı açıklamada, Filenin Sultanları’nı kutladı ve şunları kaydetti:

“ABD’nin Teksas eyaletindeki Millet Ligi’nin final maçında Çin Halk Cumhuriyeti’ni 3-1 yenerek şampiyon olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, tüm ülkeye büyük bir sevinç yaşattı. Kazanılan şampiyonluğun yanı sıra dünya sıralamasında birinci sıraya yükselen kadın voleybolcularımız, Türk kadınının da gururu olan Filenin Sultanları, takım sporlarında bugüne kadar elde edilen başarıların en değerlilerinden birine imza attı. Başta kaptan Eda Erdem olmak üzere tüm oyuncularımızla baş antrenör Daniele Santarelli’nin emeklerine duyduğumuz şükranı ifade etmek isteriz.

“Voleybol Federasyonu Başkanı Sayın Akif Üstündağ da yıllardır süregelen başarılara bir yeninin eklenmesindeki çabaları ile örnek spor yönetici kimliğini bir kez daha göstermiştir. Kadın Voleybol Milli Takımı’mızın bu başarısı, Türkiye’de her türlü ayrımcılığa uğrayan Türk kadının da yükselen sesi olmuştur.”

“CHP Spor Kurulu olarak, A Milli Kadın Voleybol Takımı’mızın bu başarısının tüm branşlarda yinelenmesi tek arzumuzdur. Türk kadınına güvenilmesi halinde ne tür başarıların gelebileceği gerçeği, Filenin Sultanları’nın ev sahibi ABD dahil rakiplerine üstünlük sağlayıp kazandığı Dünya Milletler Kupası şampiyonluğu ile bir kez daha sergilenmiştir. Sayın Genel Başkan’ımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da turnuvanın ilk gününden bu yana gurur ve heyecanla izlediği kadın voleybolcularımızın maç sonrasında yaptıkları açıklamalar ve Türk kadınına güvenilmesi vurgusuyla Atatürk’ün sporcuları kimliği çok değerlidir.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.