Filistin İsrail’e 50 Roket Fırlattı

Hamas’a bağlı kuvvetler son 24 saat içinde İsrail’e 50’den fazla roket ve havan topu attı

ŞARAPNEL PARÇALARINDAN HAFİF ŞEKİLDE YARALANAN İSRAİLLİ VATANDAŞLAR SONORKA VE BRAZİLAİ HASTANELERİNDE TEDAVİ ALTINA ALINDI. (İHA/KUDÜS-İHA)

İsrail bu durum karşısında sessiz kalmadı ve harekete geçti. İsrail, Filistin’e karşılık olarak yaptığı saldırıda, silah imalathanelerini ve roket mevzilerini vurdu.

Filistin’den atılan roketler İsrail’in güneyine düştü. Saldırıdan sonra İsrailli vatandaşlar şarapnel parçalarından dolayı hafif şekilde yaralandı ve tedavi altına alındılar.

İsrail Savunma Kuvvetleri’ne ait jipe tanksavar roketiyle saldırmasıyla 4 İsrail askeri yaralanmıştı. 1 askerin kafasına ağır darbe aldığı, 1 askerin orta derecede ve diğer 2 askerin ise hafif şekilde yaralandığı hadiseden sonra askerler Soroka Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Hadiselerin akabinde roketin ateşlendiği bölgeyi çembere alan İsrail tankları Gazze’de belirlenen hedefleri vurdu. Filistinli kaynaklardan alınan bilgilere göre 4 Filistinli hayatını kaybederken 25 kişi de yaralandı. İsrailli makamlar, tanksavar saldırısının arkasındaki ismin “İslami Cihad” olduğunu düşünüyor.

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, “İsrailli sivillere veya askerlere yönelik hiçbir eyleme tolerans göstermeyeceklerini ve İsrail Devleti’ni tehdit eden her türlü terörist eyleme karşılık vermeye devam edeceklerini” söyledi. “Sınırda gerilimi tırmandıracak hiçbir saldırıyı kabul etmeyeceğiz” diye ekledi.

Hamas sözcüsü Fawzi Barhoum ise, “Direniş, ihlalleri engellemek için devam edecek” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.