Film Çekimlerini Aratmayan Narkotik Operasyonu

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Adana’da uyuşturucu tacirlerine yönelik 28 ayrı adrese aralarında özel hareket ve çevik kuvvetinde bulunduğu 750 polisle şafak vakti eş zamanlı helikopter desteğiyle filmleri aratmayacak operasyon düzenlendi.

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri Adana ve Şanlıurfa’da 28 ayrı adreste “torbacı” diye tabir edilen uyuşturucu tacirlerinin zehir sattığını belirledi. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek’in koordinasyonunda, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Çayır yönetiminde şavak vakti operasyon için düğmeye basıldı.

“STRATEJİK NOKTALARA ÖZEL HAREKETLE GİRİLDİ”

Polis gözaltına alacağı kişilerin ismini önceden tek tek belirleyerek bu şahıslar hakkında çalışma yaptı. Yapılan çalışmada polise karşı koyabilecek ve silah kullanabilme ihtimali olan zanlılar tek tek tespit edildi. Bu zanlılar alınmaya gidilirken özel harekat polisinden yardım alındı. Özel harekat polisi bu evlere uzun namlulu silahlarla baskın yaptı. Polis koç boynuzuyla demir kapıları kırarak içeri girdi. Özel harekat polisinin girdiği evlerde de silah, pompalı tüfek ve çok miktarda esrar, uyuşturucu hap ele geçirildi.

“HELİKOPTER VE NARKOTİK KÖPEĞİ DESTEĞİ”

Polis karadan evlere tek tek girmeye başlarken havadan da helikopter polise destek verdi. Termal kamera ile görüntü alan helikopter operasyon yapılan evlerin çatılarından kaçanların ve polise saldırıya hazırlananların olması ihtimaline karşılık anında polise bilgi aktarımı yaptı. Narkotik polisleri de basılan evlerde arama yaptı.

Yapılan aramalarda 21 kişi gözaltına alınırken çok sayıda silah, tüfek ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

Kaynak: İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.