Finlandiya’nın Avrupa ve Göç İşleri Bakanı Brüksel’e Gidiyor

Finlandiya’nın Avrupa ve Göç İşleri Bakanı Astrid Thors, Avrupa Birliği (AB) Genel İlişkiler Konseyine (GAC) katılmak üzere Brüksel’e gitti. Başlıca Enerji ve inovasyon konularının ele alınacağı toplantıya katılacak AB’li bakanlar, ‘Yıllık Büyüme Raporu’ ve AB içerisindeki Romanların mevcut durumuyla ilgili konuları da tartışacaklar.

Finlandiya, invasyonun Avrupa’nın en önemli rekabet gücü olduğunu savunuyor. Finlandiya’ya göre şirketlerin, AB içerisindeki hareket alanlarının dijital iç pazarla genişletilmesi, enformasyon çalışmalarının artırılması, geniş tabanlı inovasyon politikalarının geliştirilmesi ve son olarak Avrupa risk pazarının desteklenmesi gerekiyor.

Enerji politikalarının da iç pazarın geliştirilmesine odaklanması gerektiğini düşünen Finlandiya, böylece özel sektörün de enerji altyapı çalışmalarına yatırımına katkıda bulunacağını belirtiyor. Üçüncü ülkelerle ortaklığa gidilmesi ve uygun enerji kaynaklarının genişletilmesi de Finlandiya’nın resmi politikaları arasında yer alıyor.

Tartışılan konular arasında Roman vatandaşların mevcut durumuyla ilgili AB ülkelerinin ortak hareket etmeleri gerektiği yer alıyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.