Fırtına Balıkçılara Zor Anlar Yaşattı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Muğla’nın Bodrum ilçesinde etkili olan fırtına balıkçılara zor anlar yaşattı. Fırtına nedeniyle 20 metre uzunluğundaki bir tekne karaya sürüklenirken bir balıkçı teknesi de battı.

Bodrum’da sabah saatlerinde başlayan kuvvetli rüzgar yerini fırtınaya bıraktı. Sabah erken saatlerde 40 km hızla esen rüzgar öğleden sonra 70 km hıza kadar yükseldi. Fırtınanın şiddetini artırması ile birlikte Kumbahçe açıklarında bulunan 450 bin liralık 20 metre uzunluğundaki “Sino” isimli gulet tipi tekne ise karaya sürüklendi. Gulette bulunan personel tekneyi kurtarmak için çanla başla çalışmalara başladı. Zodyak bot ile teknenin yanına yanaşan personel denizde sürüklenen tekneyi karaya oturmasını önledi. Aynı bölgede bulunan bir balıkçı teknesi ise battı. Fırtına nedeniyle sahil kenarlarında bulunan kafeler kepenklerini indirdi. Metrelerce yükseğe ulaşan dalgaları ise korku dolu anlar yaşattı.

Öte yandan aralıklarla kısa süreli yağan sağanak yağmur ise hayatı olumsuz yönde etkilemeye başladı. bazı sokaklarda su birikintileri oluştu. Bodrum – Kos feribot seferleri ise iptal edildi. Meteorolojiden edinilen bilgiye göre ise akşam saatlerine kadar devam edecek fırtınanın etkisini gece yarısı yitireceği öğrenildi.

Kaynak: İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.