Gaziantep Bombacısının Kimliği Belli Oldu

Gaziantep Valisi Erdal Ata, 9 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı ve sonrasında meydana gelen gelişmelerle ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada , “Firaz kod adlı Murat Filiz isimli örgüt mensubunun ilimizdeki patlama olayını gerçekleştiren şahıs olduğu teşhis edilmiştir” dedi.

 Vali Ata, valilik toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep’in Yeşilova Mahallesi Korutürk Caddesi Şehitkamil İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde 20 Ağustos’ta 34 JNU 86 plaka takılı, şase numarasından 54 UE 926 plakalı olduğu tespit edilen bombalı saldırının gerçekleştirildiği siyah otomobilin 11 Nisan 2012’de Sakarya’dan çalındığını tespit ettiklerini dile getirdi.

 Vali Ata, “Diyarbakır ili kırsalından patlayıcı madde yüklendiği değerlendirilen bahse konu aracın, Şanlıurfa ili Siverek ilçesinden çekici araca yüklenerek 20 Ağustos 2012 tarihinde ilimize getirildiği olay yerine indirildikten 4 dakika sonra da patlatmanın meydana geldiği tespit edilmiştir.” dedi.

 Vali Ata, olayla ilgili olarak: “Yapılan çalışmalarda olayda kullanılan 63 EN 961 plakalı çekici sürücüsü M.Ç. ile şirket sahipleri olan M.Y. ve V.Y ile oto tamircisi olan K.S isimli şahıslar, Şanlıurfa ili Siverek ilçesinde 21 Ağustos günü yakalanarak ilimize getirilmiştir. Şahısların beyanlarından ve yapılan araştırmalardan aracı, Siverek ilçesinden çekici şoförü M.Ç’nin marifetiyle eylemi gerçekleştiren Firaz kod adlı Murat Filiz’in ilimize kadar getirdikleri belirlenmiştir.Arşivlerimizde bulunan PKK-KCK terör örgütü mensuplarına ait fotoğraf albümünde yaptırılan teşhiste 2006 yılında Demokratik Toplum Partisi gençlik çalışanı olarak ilimizde ve daha sonra sözde Amanoslar bölgesi Osmaniye grubu içerisinde faaliyet gösteren Firaz kod adlı Murat Filiz isimli örgüt mensubunun, ilimizdeki patlama olayını gerçekleştiren şahıs olduğu teşhis edilmiştir.” açıklamasında bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.