Gaziantep’te Şehit Cenazesinde Beşir Atalay ve İdris Naim Şahin’e Pet Şişeler Yağdı

Fotoğraf Kuvva-i Milliye Hareketi facebook sayfasından alınmıştır

HAKKARİ’de, PKK’lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit düşen 23 yaşındaki Jandarma Uzman ÇavuşMehmet Can’ın bugün Gaziantep’te düzenlenen cenaze töreninde Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e öfkeli bir grup pet şişe yağdırdı.

Kuvva-i Milliye Hareketi facebook sayfasından bildirilen haberde kentte dün itibariyle akşam 9 kişinin yaşamını yitirdiği 66 kişinin yaralandığı bombalı araçla yapılan saldırı nedeniyle öfkeli olan vatandaşlar teröre gün boyu şehir sokaklarında tepki gösterdi. Saldırıda yaşamını yitiren Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Can’ın cenazesinde de kalabalıktan sık sık /Kahrolsun PKK, sloganları yükseldi. Polisin aldığı sıkı güvenlik önlemleri altında bu sıralarda camiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin girdi. Kalabalık bakanları yuhalayınca cenaze namazını kıldırmak için hazırlık yapan Gaziantep Müftüsü Ahmet Bulut, müdahale ederek ‘yuh’ çekilmemesi için uyarıda bulundu. Kalabalıktan bu kez müftü Ahmet Bulut’a da ‘yuh’ sesleri yükseldi.
BAKANLAR KORTEJDE YÜRÜDÜ

Gergin ortamda kılınan cenaze namazının ardından şehit Uzman Çavuş Mehmet Can’ın cenazesi askerlerin omuzlarında kortej eşliğinde bir süre taşındı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de kortejin arkasından yürüdü. Bir süre sonra kalabalık bir grup protesto ettikleri Atalay ve Şahin’e doğru yürümek istedi. Polis çevrelerinde etten duvar ördükleri Atalay ve Şahin’i trafik ekibinin otomobiline bindirerek bölgeden çıkartmak istedi ancak bakanlar bunu kabul etmeyerek yürümeye devam etti.

PET ŞİŞE YAĞDIRILDI

Yaklaşık 500 metre daha ilerlendikten sonra bakanlara gösterilen tepkinin dozu artı, kalabalıktan pet şişe yağdırıldı. Bu sırada bir grup Atalay ve Şahin’in üzerine yürümek isteyince önlem alan polis, biber gazıyla müdahale etti iki bakan bir minibüse bindirilerek kalabalığın arasından çıkarıldı.

Şehit Uzman ÇavuşMehmet Can’ın cenazesi daha sonra cenaze aracına alınarak Aktoprak Mahallesi Mezarlığı’na götürüldü ve burada gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.