Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları’nın Emeklilik Talebi

Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in “gördüğü lüzum üzerine” görevinden istifa ettiği, ardından diğer kuvvet komutanları olan Kara Kuvvet Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay da istifa ettiği bildirilmişti. Ancak daha sonra haberde bir düzeltme yapılarak istifa değil emeklilik talebi olduğu bildirildi.

Emekliliklerle ilgili hükümet tarafından henüz herhangi bir açıklama yapılmadı. Başbakan Erdoğan’ın durum değerlendirilmesiyle ilgili çalışmalarının Başbakanlık Merkezinde sürdürüldüğü öğrenildi.

Dün Ankara’da Koşaner Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet ve İçişleri Bakanları’nın katılımıyla bir zirve gerçekleştirmişti.

Bugün ise öğlen saatlerinde Çankaya Köşkünde Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla üçlü bir zirve gerçekleştirildi. Zirvenin ardından köşkten ayrılan Koşaner’den kuvvet komutanlarıyla birlikte topluca emekliliklerini istedikleri haberi geldi.

Haber Ankara’da şok etkisi yarattı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.