Giyimlerinizle Nasıl Daha Zayıf Görünebilirsiniz

Nasıl zayıf görünebilirsiniz

Minik birkaç hile ile olduğundan daha zayıf gibi görünebilirsin. İşte çok işine yarayacak

birkaç püf noktası

Koyu renk giy
Renk seçimi çok önemli. Siyah, kahverengi, lacivert, gece mavisi gibi koyu renkler her zaman sizi olduğundan daha zayıf gösterir!

Desenlerden uzak dur
Çiçek desen ve puantiye  alacalı bulacalı renkler ve enine çizgili kıyafetler insanı her zaman daha kilolu gösterir.

Kumaş seçimini iyi yap
Sert ve katı kumaşlar kilolarını örtmez. Hatta onları daha da belirgin hale getirir. Bu yüzden her zaman hafif, yumuşak ve vücudunda kayan kumaşları tercih et.

Vücut yapına göre giyin
Geniş omuzların varsa, vatkalardan uzak dur. Ayrıca kayık ve yuvarlak yakalı giysileri de tercih etme. Eğer kilolar kalçalarında toplanıyorsa üst için yuvarlak, oyuk yaka kesimleri, alt için de düz renk etekleri veya çok dar olmayan pantolonları seç. Büyük kalça ve basenleri kamufle etmek için, pilili, bel kısmı büzgülü rahat etek ve pantolonlar da tercih edilirsin. Basenlerini daha fazla kamufle etmek istiyorsan, etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarını örtecek kadar uzun bir bluz veya tunik giy.

Ayakkabı seçimi
Düz sandalet ve babetlerden uzak dur ve yüksek topuklu ayakkabılar giy. 5 cm’lik topuk ne giyersen giy seni daha ince gösterecektir.

Makyaja da özen göster
Küçük makyaj hileleri ile yüz şeklini daha inceymiş gibi gösterebilirsin. Bunun için elmacık kemiklerinin altına koyu bir fondötenle gölge yapman yeterli. Çok koyu makyaj yapmayın.

Duruş farkı
Her şeyden önce dik durmayı öğren! Her zaman karnını içeri çekip omuzlarını geride tutarak yürü

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.