Gmail Yeni Güvenlik Önlemlerini Açıkladı

Kablosuz bağlantılardan e-mail okuyorsanız, Gmail hesabınızda maillerinizi okuduğunuz sırada, araya giren birilerinin de sizinle birlikte maillerinizi okuyor olma olasılığı bulunuyordu. Google, yakın bir zamanda yeni bir güvenlik sistemi geliştirerek bunu engelledi.

Artık hesaplarınızdaki bazı ayarları değiştirerek siz de güvenli bir şekilde mallerinizi okuyabilirsiniz. Bu ayarlar, bilgisayarınızla ana hizmet sağlayıcı arasındaki bütün iletişimi şifreli hale getirdiğinden belki bağlantınızı biraz yavaşlayabilir, bunun nedeni her yeni e-posta vs. açtığınızda her şeyin şifrelenerek yollanıyor olması, şifrelenerek geri geliyor olmasından ve en sonunda da sizin bilgisayarınızın sifreyi açmasından kaynaklanıyor, fakat sağladığı güvenlik açısından ise gerekli bir özellik.

Bu ayarı açmak için: Gmail ekranının sağ üst köşesindeki “Ayarlar / Settings ” butonuna tıklayın, ilk açılan sayfada en üst solda yer alan “Genel” butonuna basılı haldeyken, sol tarafı takip ederek aşağı indiğinizde “Tarayıcı bağlantısı / Browser Connection” nı bulun, bu bölümünde “Her zaman HTTPS kullanılsın / Always use HTTPS” seçimini işaretleyin ve daha sonra sayfanın en altına gelerek “Değişiklikleri Kaydet / Save Settings” butonuna basın. Kullanımınız açınızdan hiç bir şey değişmeyecek, fakat daha güvende olacaksınız.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.