Güney Afrika’da Güvenli Yol Seferberliği: 5 Milyon Araç Kontrol Edildi

Güney Afrika’da yılbaşı öncesi başlayan trafik kontrollerinde şimdiye kadar yaklaşık 5 milyon araç ve sürücüsü kontrolden geçirildi. Ulusal Ulaşım Departmanı sözcüsü Logan Maistry yaptığı açıklamada, yeni yıl tatili öncesinde kazaların önüne geçmek için başlatılan “güvenli yol seferberliği” kampanyasında 12 Ekim’den beri 4 milyon 929 bin aracın durdurulduğunu, 7 bin sürücünün alkollü araç kullanma , dikkatsizlik ve hız limitini aşma gibi suçlarından ceza gördüğünü, 26 bin aracın da trafikten men edildiği bilgilerini verdi.

En son olarak Güney Afrika’nın merkez eyaleti Gauteng’in polisi gecen hafta 28 okul taşıtına standartlara uymadığı için el koydu. Ulaşım Bakanı Sibusiso Ndebele’de , “Kampanyamız ‘ Birleşmiş Milletler 2011-2020 Trafik Ölümlerine Karşı Eylem Planı’yla eş zamanlı başlatılmıştır. Güney Afrika yolları artık daha da güvenli olacaktır.” diye konuştu.

2010 Dünya Kupası’yla altyapıya milyonlarca dolar harcayan Güney Afrika, turnuvayla yakalanan olumlu ivmeyi devam ettirmek istiyor. Polisin çalışmalarıyla ülkede suç oranları da 2010’da yüzde 8 oranında düştü.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.