Güney Koreli gaziler, Kuzey Kore’yi ve Çin’i protesto etti

SEUL– Güney Kore’nin Vietnam savaşı gazileri, Kuzey Kore’nin geçtiğimiz gün top atışına tuttuğu Yeonpyeong Adası saldırısını protesto etti.

Gaziler, Adanın çekimlerinden geri dönen gazetecilerin önünde Kuzey Kore’yi ve müttefiki konumundaki Çin’i protesto eden gösteriler yaptı. Incheon limanındaki gösteride eline Kuzey Kore lideri Kim Jong-il’in posterini alan ve sloganlar atan Vietnam gazisi Gazi Hong Jeong Shik, hem Kuzey Kore’yi hem Çin’i protesto etti. Çin’i, Kuzey Kore’yi engellememesinden dolayı suçlayan Hong, yaptığı açıklamada, “Bu Kim Jong-İl’in yaptıklarına bir son verilmesi lazım. Biz başta Devlet Başkanımız olmaz üzere devletimizin arkasındayız. Bu saldırılara bir son verilmesi lazım.” dedi.

Vietnam gazilerinden sakalıyla dikkat çeken Park Sang Yong ise Cihan mikrofonlarına, “Bu Yeonpyeong Adası ülkemizdeki en güzel yerlerden biridir. Kuzey Kore’nin top atışları ile güzelliği gitti. Ben geçmişte ülkem için Vietnam’a gitmiştim. Şimdi ise Yeonpyeong Adasına gideceğim.” şeklinde konuştu.

İki kişilik protesto eylemine müdahale olmazken, protesto olaysız sona erdi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.