Güreşte Dünya İkincisi Olan Bölükbaşı Coşkuyla Karşılandı

 Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda serbest 84 kiloda gümüş madalya kazanan İbrahim Bölükbaşı, memleketi Erzurum’un Pasinler ilçesinde coşkuyla karşılandı.Budapeşte’de 19-26 Temmuz tarihlerinde 75 ülkeden yaklaşık 800 güreşçinin katılımıyla düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda serbest stilde 84 kiloda gümüş madalya kazanarak dünya ikincisi olan İbrahim Bölükbaşı, memleketi Pasinler’de ilçeye girişte araç konvoylarıyla karşılandı. Pasinler Belediyesi önünde toplanan coşkulu kalabalık Bölükbaşı’nı bağrına bastı. Kalabalığa seslenen Pasinler Kaymakamı Zekai Erdem, Pasinler’in pehlivanlar ilçesi olduğunu ve dünya şampiyonu olan güreşçiler yetiştirdiğini belirterek, bundan sonra kaymakamlık olarak güreş sporuna gereken destekleri vereceklerini söyledi. Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ise Bölükbaşı’nın önce anne ve babalarının ellerinden öpmek istediğini, antrenörlerini de tebrik ettiklerini belirtti. 

Daha sonra baba ocağı Altınbaşak köyüne geçen İbrahim Bölükbaşı, Rus güreşçiyle çıktığı final müsabakasında son saniyede rakibine verdiği bir puanla dünya şampiyonluğunu kaçırdığını, bu nedenle buruk bir mutluluk yaşadığını söyledi. 

Budapeşte’de çok iyi maçlar çıkararak adını finale yazdırdığını kaydeden Bölükbaşı, Macaristan’daki şampiyonada çok büyük bir tecrübe kazandığını, bundan böyle çok daha dikkatli olarak kürsünün en üstüne çıkmayı hedeflediğini açıkladı. 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.