Güzellik Yarışmasında Flamanlar Seçilince Valon Adaylar Ülkenin Bölünmesini İstedi

Belçika Güzellik Yarışması’nda finale Flamanlar kalınca Valon adaylar tepki gösterdi.

Belçika’da önceki akşam düzenlenen Miss Belgium Güzellik Yarışması tartışmalı başladı ve tartışmalı bitti. Yarışmanın internet sitesinde adayların ebeveynlerinin geldikleri ülkenin sorulması ‘ırkçılık yapılıyor’ tepkisine neden olurken, finale kalan beş adaydan dördünün Flaman olması Valon adayları çileden çıkardı. Yarışmada şike olduğu ve dereceye giren ilk üç ismin günler öncesinden belirlendiğini öne süren Valon Bölgesi’nden adaylar, vatandaşların SMS ile oy vermesinin organizatörlerce dikkate alınmadığını savundu.

TÜRK KIZI, BELÇİKA’YA KIZINCA ‘MİSS TURKEY’E KATILMAYA KARAR VERDİ
Aralarında Brüksel’i temsilen Türk kızı Ayşe Özdemir’in de bulunduğu Valon adaylar, eleme usulü yapılan seçimlerde son beşe kalan adaylardan sadece birisinin Valon olmasına tepki gösterdi. Final gecesi sahneyi terk eden Valon adaylar Belçika’nın bölünmesi gerektiğini ve Flaman ayrılıkçı partinin yaklaşımına şimdi hak verdiklerini kaydetti. Flaman ve Valonların bundan böyle birlikte yaşamalarının zor olduğunu bir kez daha gördüklerini belirten Valon adaylardan Ayşe Özdemir, Belçika’yı protesto etmek için Türkiye Güzellik Yarışması’na katılacağını duyurdu.

2011 Belçika Güzeli Justine De Jonckhere olurken ‘ülkenin en güzel kızı’ unvanı iki yıl önce Türk asıllı Zeynep Sever’e layık görülmüştü. Modern çağın ilk güzellik yarışması 19 Eylül 1888 yılında Belçika’da yapılmış ve yarışmaya 350 aday katılmıştı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.