Münir Özkul’un Durumu Stabil

 

Pazar günü solumun yetmezliği problemi ile hastaneye kaldırılan Münir Özkul yoğun bakıma alınmıştı. Dün akşam twitterdan “Münir Özkul öldü” diye bir bilgi geldi. Bunun üzerine bazı TV programlarında canlı olarak ve bazı internet sitelerinde de yazılı olarak duyuruldu. Ancak ailesi bunları yalanladı.

Haber yayılmaya başladığı sırada konuyu okuyucularına duyurmak isteyen The Epoch Times editörlerimiz daha sonra yalanlanması üzerine yayından kaldırmıştı, ancak google’ın indexlerinde haberimiz hala aynı başlıkla görünmektedir. Bu durum bir süre sonra düzelecektir. Bu yanlış anlama için Münir Özkul ve ailesinden The Epoch Times olarak özür diliyor ve acil şifalar diliyoruz.

Münir Özkul’un durmu stabil;

Yaklaşık dört saat kadar önce Münir Özkul’un kızı Güner Özkul twitter’da bu twit’i yayınladı; “ŞİMDİ HASTANEDEN GELDİM, BABAMIN DURUMU STABİL, KRİTİK BİR DURUM YOK, LÜTFEN HER DUYDUĞUNUZA İNANMAYIN. TEŞEKKÜRLER”

Hababam Sınıfının Mahmut Hocası Münir Özkul

Hababam Sınıfının Mahmut Hocası Münir Ozkul

Sanat hayatına Bakırköy Halkevinde tiyatro ile başlayan Özkul, İstanbul ve Ankara’da Devlet tiyatroları ve İstanbul Şehir Tiyatroları’nın oyunlarında rol aldı. Tiyatro Ses, Küçük Sahne gibi özel tiyatrolarda Sadri Alışık, Cahit Irgat, Nevin Akkaya ve Şükran Güngör gibi oyuncularla görev aldı.

1950’lerden itibaren rol almaya başladığı sinema filmleri ile asıl ününü kazandı. Özellikle 1970’lerin kalabalık kadrolu ve genellikle Ertem Eğilmez’in yönettiği filmlerde önemli roller aldı. En bilinen rollerinden biri onunla özdeşleşen Hababam Sınıfı serisindeki Özel Çamlıca Lisesi’nin tatlı sert Müdür Yardımcısı Kel Mahmut tiplemesi oldu. 400’e yakın filmde rol aldı. Adile Naşit’le beraber oynadığı filmlerle Türk sinemasının unutulmaz ikililerinden oldu.

Televizyon dizilerinin yaygınlaştığı dönemde dizi oyunculuğundan uzak dursa da Uzaylı Zekiye, Ana Kuzusu ve Şaban ile Şirin gibi dizilerde rol aldı. Özkul’a 1998 yılında Kültür Bakanlığı tarafından Devlet Sanatçısı unvanı verildi.

Hayatının önemli bir kısmını alkolle savaşarak geçirdi. 1990’lı yılların ortasında alkolü tamamen bıraktı.

Anahtar Sözcükler : Münir Özkul, Mahmut Hoca, Hababam Sınıfı, Ertem Eğilmez, Adile Naşit

İlgili Haberler;

Sümer Tilmaç: Benim Oyuncu Olmamda Öğretmenim Münir Özkul Oldu

2000 – Türk sinema oyuncusu Kemal Sunal Hayatını Kaybetti

7 Temmuz 1993 – Şiir, Roman ve Öykü Yazarı Rıfat Ilgaz Hayatını Kaybetti

Geçmiş Olsun…

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.