Halterde bayanların Avrupa ikinciliği kafilenin sevinç kaynağı oldu

MİNSKBelarus’un başkenti Minsk’de organize edilen Avrupa Halter Şampiyonası’nda bayanlarda 497 puanla Avrupa ikincisi olan milli takımın başarısı kafileyi sevindirdi.
Bayanlar takım sıralamasında Rusya 535 puan ile birinciliği elde ederken üçüncülüğü ise 467 puan ile ev sahibi Belarus elde etti. Şampiyonada +75 kilo bayanlarda mücadele eden Ummuhan Uçar koparmada 117 kiloluk derecesi ile bronz madalya kazandı. Genç sporcu silkmede ve toplamda ise dördüncü sırada yarışmayı tamamladı.
Koparmada ilk hakkında 105 kiloyu rahat kaldıran Ummuhan Uçar ikinci hakkında ise 112 kiloda başarılı oldu. 117 kiloluk son hakkında da başarılı olan Uçar bronz madalyanın sahibi oldu.
Genç sporcu silkmede ise 140, toplamda da 257 kiloluk dereceleri sonrasında Avrupa dördüncülüğünde kaldı.
Avrupa şampiyonasında bayan sporcuların göstermiş olduğu performansın çok sevindirici olduğunu belirten Federasyon Başkanı Hasan Akkuş, bayan sporcuların ortaya koyduğu performansın gurur verici olduğunu belirterek, ”Elde edilen dereceler ve kazanılan madalyaların yanında rekorlar da var. Bunlar bizi çok mutlu etti. En çok mutlu eden olay ise dopingle ilgili verdiğimiz mücadelenin sporcularımız tarafından da çok iyi algılanması ve başarı elde edilmesi.” dedi.
Başkan Akkuş, şampiyonada genç sporcuların ortaya koyduğu performansın da takdire şayan olduğunu sözlerine ekledi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.