Hamburg’da dört gün içinde kundaklanan araç sayısı 15’i geçti

HAMBURG Almanya’nın Hamburg kentinde iki yıla yakın süredir devam eden ve bir türlü önüne geçilemeyen araç kundaklamalar hala devam ediyor. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler Hamburg’un farklı semt ve sokaklarında araçları ateşe vermeyi sürdürüyor.

Araç kundaklama serisi bu kez Hamburg’un Lurup semtinde devam etti. Semtte, Çarşamba’yı Perşembeye bağlayan gece altı araç ateşe verilirken, bu araçlardan çıkan yangınlar üç ayrı araca daha zarar verdi. Aynı gece kentin Jenfeld ve Hammerbrook semtlerinde de iki ayrı araç daha ateşe verilirken, bu araçların kayıtlı olmadığı belirtildi.

Hamburg’da hafta başında da Havershude semtinde aralarında Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi Hamburg Eyalet Başkanı Frank Schira’nın eşine ait Saab Cabrio ile birlikte VW Golf Cabrio, VW Polo ve Alman askeriyesine ait VW Passat dört araç kundaklanmış ve bu araçlardan çıkan yangınlarda üç ayrı araç zarar görmüştü.

Kentte bu yıl kundaklanan araç sayısı 110’u geçerken, geçtiğimiz yıl da 150’den fazla araç kundaklanmıştı. Kundakçı ya da kundakçıların polis büyük çaba sarf ederken, yakalanması için Hamburg Polis bünyesinde kurulan ‘Florian’ adlı özel ekip geniş çaplı soruşturma başlattı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.