Haşere Kovucuları e-ticaretle Pazarlıyor, Ürünlerinin Yüzde 70’ini İnternetten Satıyor

 İSTANBUL Krizde ayakta kalmak isteyen şirketler yeni reklam mecralarından muhtelif satış kanallarına kadar pek çok yola başvuruyor. E-ticaret yöntemiyle ürünlerini müşterilerine sunuyor. Elektronik haşere kovucu üreticisi Pest-Stop, kriz sürecinde satışlarının yüzde 70’lik bölümünü internet kanalıyla yapmış. Bu yöntemle yaklaşık 1 milyon liralık ciro elde eden firma, sene sonuna kadar 10 bin adet ürün satmayı hedefliyor. 

E-ticarette büyük fırsatlar olduğunu kaydeden Pest-Stop Türkiye distribütörü Ahlât Pazarlamanın Genel Müdürü Hakan Yılmaz, internet üzerinden geçen sene 4 bin ürün sattıklarını bildiriyor.

İnternet yoluyla daha geniş kitlelere daha kapsamlı bilgi vermeyi amaçlayan şirket, ürünün özelliklerini, kullanım alanlarını, yanı sıra kimyasaldan farklı olarak zararsız olduğu gibi bilgileri de satış kanalı olarak belirlediği sitelere yerleştirmiş. 2009’un başlarında yöneldikleri e-ticaret sonrasında ciddi taleple karşılaştıklarını belirten Hakan Yılmaz, geçen sene toplam 4 bin cihaz sattıklarını, bunun yaklaşık 3 bininin internet üzerinden olduğunun altını çiziyor. Yılmaz, “Toplam ciromuzun yüzde 70’ini, yaklaşık 1 milyon lirayı e-ticaretle gerçekleştirdik. 2010’daki satış hedefimiz 10 bin adet ürün.” açıklamasını yapıyor.

Ürün hakkında bilgi veren Yılmaz, ABD’de astım hastalarının kimyasal ilaç kullanamaması nedeniyle ortaya çıktığını vurguluyor. Cihazın, haşerelerin bağışıklık sistemlerine etki ederek istenmeyen bölgeden uzaklaştırma yöntemi ile çalıştığına işaret eden Pest-Stop Türkiye distribütörü Ahlât Pazarlamanın Genel Müdürü. “150–200 metrekarelik alanda etkili olan elektrikli haşere kovucu insan kulağının algılayamayacağı kadar düşük bir desibelde yaydığı ses ile haşerelerin eve veya istenmeyen bölgeye yaklaşmasını önlüyor. Ses seviyesi alçalıp yükseldiği için bağışıklığa neden olmuyor. İnsan sağlığına ve ekosisteme hiçbir zararı olmayan bu ürünler kene, bit, pire, tahtakurusu, güve, fare, örümcek gibi zararlılara karşı yüzde 100 koruma sağlıyor. Kışın fare, yazın da özellikle kene, hamamböceği ve karıncalara karşı mücadele yoğunlaşıyor ve özellikle elektronik cihazlara talep artıyor.” diyor.

Avrupa’da en çok satılan ve 4 kere ‘Best Product’ ödülü alan Pest-Stop haşere kovucusu kimyasal çözümlerden farklı olarak 3 tarafından 180 derece ultrasonik dalga yayarak haşerelerin eve yaklaşmasını engelliyor.  

“PERAKENDE KANALLARINA YÖNELECEĞİZ”

Bir milyon 500 bin lira olan elektrikli haşere kovucu pazarının yüzde 70’ini elinde bulunduran Pest-Stop, Mayıs ayından itibaren perakende de yer almaya başladı. Metro, Migros, Praktiker ve Baumax gibi dev toptan ve perakende zincir mağazalarına yönelerek pazar paylarını artırmayı hedeflediklerini dile getiren Hakan Yılmaz, 10 bin adet cihazın yarısını söz konusu kanallar vasıtasıyla satmayı hedeflediklerini vurguluyor.

Yılmaz, Türkiye genelinde bayilik sitemine de devam edeceklerini belirterek, ürünlerin tüm ülkeye yayılması için çaba sarf ettiklerini sözlerine ekliyor.

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.