Hasgür: CHP, Türkiye’yi Afrika’daki Ülkelerle Karıştırıyor

AK Parti İzmir Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Hasgür, CHP’nin Türkiye’yi Afrikalı ülkelerle karıştırdığını belirtti. Hasgür, seçimle iş başına gelmekten ümidini kesenlerin illegal yöntemlerle iktidara gelmenin derdine düştüğünü kaydetti.

Gündemle ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında değerlendirmelerde bulunan Hasgür, “Çok partili sisteme geçildiğinden bu güne kadar halkın oylarıyla iktidara gelemeyen, hep ara dönemlerde, birtakım güçlerin hükümeti kurdurduğu CHP, bu seçimlerde de halktan ümidini keserek ara bir dönem oluşturma çabalarına girişti. Anayasa Komisyonu’ndaki çıkışlarını Adalet Komisyonu’nda da sürdüren ve sonrasında komisyondan istifa ederek basın toplantısı düzenleyen CHP’liler halkı sokaklara dökülmeye çağırdı. Türkiye’yi Afrika’daki ülkelerle karıştırarak böyle bir hezeyanın içine düşüyorlar. Kendi ülkelerinden haberleri yok. Kendi halkını tanımıyorlar. Sokaklardan, halktan bihaber yaşayan, demokrasiyle söylemleri dışında hiçbir bağlantısı bulunmayanlar, halka rağmen iktidara gelebilmek için halkı kullanmaya çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

CHP’nin sokaklara dökülün çağrısını eleştiren AK Parti İzmir Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Hasgür, şöyle devam etti: “Sanki bu ülkede 60’lı, 70’li, 80’li yıllarda yaşananlardan haberleri yokmuş gibi, binlerce gencin kanı akmamış, ülkenin 10’larca yılı heba olmamış gibi sokaklara dökülün çağrısı yapabiliyorlar. Ülke menfaatleri böyle mi düşünülür? Kendi çıkarları için milleti feda etmekten çekinmemek başka nasıl gösterilebilir? Böylesine bir iktidar hırsı nasıl açıklanabilir? Maalesef ana muhalefet partisi için iktidara giden her yol mubah hale gelmiş durumda, bu yol illegal olsa bile başvurmaktan çekinmiyorlar.”

Milletin menfaatlerini düşünmeyenlere en güzel cevabı yine milletin vereceğini ifade eden Hasgür, “Milletimizin ‘sokaklara dökülün’ çağrısını yapanlardan çok daha sağduyulu olduğunu, gözlerini bürüyen hırslar uğruna millet ve gençliğimizi hiç düşünmeden harcamaya kalkanlara en güzel cevabı, bundan önce olduğu gibi yine seçimlerde vereceğine inanıyorum.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.