Hayrettin Kağnıcı ‘’Moğolistan’’ Konulu Fotoğraf Sergisi Beşiktaş’ta

Beşiktaş Karaoğlan Gençlik Merkezi‘nde Hayrettin Kağnıcı’ya ait ‘’Moğolistan’’ konulu fotoğraf sergisi, 31 Temmuz tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Hayrettin Kağnıcı Kimdir?

İstanbul’da yaşayan Kağnıcı’nın kökleri Ankara’ya dayanıyor. Makine Yüksek Mühendisliği eğitimi sonrası kendi şirketi Özka ile iş hayatına atılan Hayrettin Kağnıcı, 1980 yılından bu yana şirketini sektörde öncü şirketlerden biri haline getirmiş.    

Fotoğraf Sanatçısı Hayrettin Kağnıcı / Fot: Epoch Times TR

Fotoğraf çekme ve seyahat etme sevgisini tutkuya dönüştürmüş. Bu tutku ile 100’ün üzerinde ülke gezmiş.

Hayrettin Kağnıcı,  ‘’İlk başlarda iş hayatımda fırsat buldukça seyahat etmeye çalıştım, sonradan anladım ki bu fırsatı kendim yaratmayalım. Bu şekilde yolculuğa başladım. Genel olarak geleneksel kültürünü devam ettiren ülkeleri ziyaret etmeye çalışıyorum, insanlar medenileştikçe insani değerleri azalıyor, kültürü değişmemiş toplumları seviyorum ve bu sırada bu kültürlerin yaşam içerisindeki doğal halini fotoğraflıyorum. Fotoğraflarımda ‘İnsan’ı temel unsur olarak ele alıyorum. Özellikle Asya ve Afrika ülkelerini seviyorum. 100 ün üzerinde ülke gezdim bir sonraki hedefim Yakutistan.’’ diyor.

Epoch Times TR: Yalnız mı seyahat ediyorsunuz?

Epoch Times Türkiye için sanatçının izni ile ”Moğolistan” sergisinden bir kare

H. Kağnıcı: 15 – 20 kişilik bir grubumuz var, herkesin uygunluk durumuna göre bir araya geldiğimiz 3-4 ya da 5-6 kişi ile yola çıkıyoruz. Bazen eşim ile seyahat ediyorum. Gittiğimiz yerlerdeki hava ve arazi şartları eşim için her zaman uygun olmayabiliyor. O nedenle daha çok arkadaşlarımla gidiyorum.


Epoch Times TR: Bu kaçıncı serginiz?

H. Kağnıcı: 3. Sergim.  2015 yılında farklı şehirlerde ‘’ Dünya mirası ve insan ’’ konulu sergim oldu. Sergi geliri Böbrek Vakfına bağışlandı.  2017 yılında ‘’ Moğolistan ve altın kartallar ‘’ konulu serginin geliri ise Kalp Vakfına bağışlandı. Bu serginin geliri ise Kızılay aracılığı ile kimsesiz çocuklara bağışlanıyor. Bu bağışlar makbuz karşılığı oluyor böylece her iki taraf ta doğru yere ulaştığından emin oluyor.


Epoch Times Türkiye için sanatçının izni ile ”Moğolistan” sergisinden bir kare

Hayrettin Kağnıcı’ya ait diğer çalışmaları görmek için www.hayrettinkagnici.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Epoch Times Türkiye, Demet G.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.