HDP Mersin ve Adana İl Başkanlığı Binalarında Patlama

İHA
İHA

HDP Mersin ve Adana İl Başkanlığı binalarında patlama meydana geldi.

HDP Mersin ve Adana İl Başkanlığı binalarında patlama meydana geldi. Adana’da bu sabah saat 09.55 sıralarında HDP İl Başkanlığı binasına yönelik düzenlenen bombalı saldırıda 5 kişinin yaralandığı bildirildi. Patlamayı duyarak olay yerinde toplanan partililer Öcalan ve PKK lehine sloganlar attı.

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Cemal Gürsel Caddesi üzerindeki HDP İl Başkanlığı’nın bulunduğu binada saat 09.55 sularında meydana gelen patlamanın kargo kuryesi ile gelen bir paketin görevli tarafından teslim alınmasından kısa süre sonra yaşandığı öğrenildi. Yaklaşık 10 dakika sonra parça tesirli bombanın patlaması ile HDP Seyhan ilçe eş başkanı Hüseyin Beyaz, partililer Sabahattin Pişkinbaş, İbrahim Yakut, Mehmet Sait Eren, Suzan Kılıç yaralandı. Yaralılar, kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı.

Patlamanın ardından olay yerine akın eden partililer, Öcal ve PKK lehine slogan attı. Bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Olayın yaşandığı binanın bulunduğu Cemal Gürsel Caddesi ise trafik kapatıldı.
Olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

HDP MERSİN İL BİNASINDA PATLAMA

Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Mersin İl Başkanlığı binasında bugün saat 09.50 sıralarında bir patlama meydana geldi. Adana’daki parti binasıyla eş zamanlı olarak gerçekleşen patlamada şans eseri yaralanan olmadı. Alınan bilgiye göre, olay, Silifke Caddesi Alanya İş Merkezi B Blok 2. katta bulunan HDP parti binasında yaşandı.

Parti binasında bir çalışanın dışında kimsenin bulunmadığı bir anda yaşanan şiddetli patlamada maddi hasar meydana geldi. Patlamanın ilk başta tüpten kaynaklı olabileceği söylendi. HDP’li Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Yüksek Mutlu, Adana’daki il binasında da aynı saatlerde patlama yaşandığına dikkat çekerek bunun bir provokasyon olabileceğini söyledi. Polis çevrede güvenlik önlemi alarak olayla ilgili incelemelere başladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.