“Hepsi Sahte” – Wuhan Sakinlerinin Çin’in Yok Olan Corona Virüsü Vakalarını Ele Alışı

Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birçok ülke corona virüsü pandemisini önlemek için acil önlemler aldıkça, Çin yeni vaka sayısının sıfıra yaklaştığını söyledi. Örneğin, 13 Mart 2020’de Hubei’de sadece dört yeni vaka bildirildi ve hepsi Wuhan’da meydana geldi.

Ulusal Sağlık Komisyonu sözcüsü Mi Feng, 12 Mart 2020’de “Genel olarak konuşursak, salgının zirve dönemi Çin için geçti” dedi.

Çok sayıda haber medyası tarafından yapılan bağımsız araştırmalar ise başka bir hikayeyi gösteriyor.

Bildirilmeyen Yeni Vakalar

Wuhan’da yaşayan Zhang Yi, 10 Mart 2020’de Amerika’nın Sesi (VOA) tarafından bildirildiği üzere, “Hükümet birçok topluluğun yeni vakası olmadığını söyleyip duruyor… bugün hastanede gördüğümden farklı olarak” dedi.

Zhang, VOA muhabiri tarafından kendisiyle telefonda röportaj yapılırken ciddi kalp hastalığı olan annesine yerel bir kalp hastanesinin Acil Servisinde eşlik ediyordu. Annesinin kalp rahatsızlığı için tedavi aramaya çalışırken onun ve annesinin önünde bulunan bir hasta corona virüsü testinin pozitif çıktığını söyledi. Hasta daha sonra bir karantina tesisine yönlendirildi.

Acil servis personeli, hemen hemen her gün bu tür vakaları gördüklerini açıkladı – başından beri evde karantinaya alınmış ve herhangi bir semptom göstermemiş, diğer durumlar için kalp hastanesine geldiklerinde test sonuçları pozitif çıkan insanlar. Zhang, bu gibi vakaların resmi rapora dahil edilip edilmediğinden şüphe duyduğunu belirterek “Durum dehşet verici. Tüm bu asemptomatik insanlar virüs taşıyıcısı olabilir, ancak Wuhan’daki herkes corona virüsü testi olmadığı sürece bunu bilemeyiz.” dedi.

“Hepsi Sahte”

Başbakan Yardımcısı Sun Chunlan ve yerel yetkililer 5 Mart 2020’de Wuhan’ı ziyaret ettiklerinde, birkaç yerel sakin “Sahte, sahte!” “Hepsi sahte!” diye seslendi.

Guardian, 6 Mart’ta bu olayı “’Sahte, Sahte’: üst düzey Çin liderinin corona virüsü şehrini ziyareti sırasında halk tarafından sözü kesildi.” başlıklı bir makale ile bildirdi. Bölge sakinleri yetkililerin teftiş için sadece sebze ve et dağıtıyormuş gibi yaptığını söyledi.

“Neyi bağırıyorlardı? Gerçeği bağırıyorlardı. Bu üst düzey toplantıların veya teftişlerin gerçekleştiği yıllar boyunca, gerçeği söyleyenler ya gönderiliyor ya da susturuluyorlardı” dedi Çin’deki aktif bir internet kullanıcısı Guardian gazetesine.

Kaiyuan Topluluğu’nda gerçekleşen bu olaydan sonra, mahalle yetkilileri kısa süre içinde bölge sakinlerini takip ederek görüşlerinin alınacağını ve endişelerinin giderileceğini iddia etti. İki gün sonra, yerel halkın yiyecek ya da günlük ihtiyaçları gibi paket ya da siparişleri alabilecekleri kapıların hepsi mühürlendi.

Xi’nin Ziyareti Sırasında Her Yere Keskin Nişancılar Konuldu

Çin Komünist Partisi (ÇKP) üst lideri Xi Jinping, 10 Mart’ta Wuhan’ı ziyaret ettiğinde, yolu üzerinde böyle bir bağırış duyulmadı.

Tingyuan Topluluğu’nda yaşayan bir kişi, “Polis memurları balkonlarımızda durup izlememizi engelliyorlardı” diye yazdı. Diğer bazı yerel kişilerinde benzer anlatımları vardı.

Başka bir yerel kişi, bölgeyi kimin ziyaret ettiğini bilmediğini söyledi. “Tüm binaların çatılarında keskin nişancılar var. Ve tüm trafik engellendi” diye yazdı.

“Bu yerel makamların Xi tarafından ziyaret edilecek yerleşim bölgesindeki her eve sivil kıyafetli ve özel görev memurları gönderdiğini ve çevredeki tüm binaların çatılarına keskin nişancılar yerleştirdiğini ortaya çıkardı,” dendi Asia Times gazetesinde 11 Mart’ta yayınlanan“Xi’nin Wuhan gezisi güveni yeniden kazanamıyor” başlıklı makalede.

Xi’nin ziyareti sırasında herkes sessiz değildi.Uluslararası Fransa Radyosu (RFI) teftiş sırasında internette dolaşan bir videoyu bildirdi. Xi’nin limuzinin Tingyuan Topluluğu’na gelmesiyle, siyah kıyafetler giymiş birkaç kişi onu memnuniyetle karşıladı. Xi daha sonra üç yetkiliden sonra dışarı çıktı.

“Şimdi arayabilir miyim?”diye sordu videodaki kadın sesi.Ama cevap yoktu.

Bir süre sonra Xi’yi karşılayan bir memur, bir kolunu geriye doğru sallayarak bir sinyal verdi.

“Şimdi başlayabilir miyim?” diye sordu tekrar kadın sesi.

“Evet,” diye yanıtladı başka bir kadın.

Videoda her iki kadın da binadan yüksek sesle seslendi: “Başkan Xi’ye selamlar, Başkan Xi’ye selamlar. Wuhan İleri! Çin İleri!” Xi sonra geri selamladı.

RFI, “Birçok aktif internet kullanıcısı, bunun aktrislerin bu görev için sıradan halkı tasvir etmesine işaret ettiğini belirtti” dedi.

Komünizm Üzerine Düşünme

Nisan 1986’da Çernobil nükleer kazasının meydana gelmesinden sonra, Sovyetler Birliği iki gün sonrasına kadar halkı uyarmadı. Çin’in corona virüsü salgına tepkisi de benzerdi: salgın Aralık 2019’da bilinmesine rağmen, Çin’in CDC’si 20 Ocak 2020’ye kadar halkı bilgilendirmedi.

14 Mart 2020 itibariyle, corona virüsü pandemisi en az 5.800 ölümle 150’den fazla ülke ve bölgeye yayılmıştır.

Eski Sovyet lideri Mikhail Gorbaçov, Çernobil’i sonunda 1991 yılında çöken Sovyetler Birliği tabutundaki ana çivilerden biri olarak gördüğünü söyledi. Gençken komünizm konusunda hararetli olduğunu çünkü bunun “adalet” ve “eşitlik” iddia ettiğini söyledi.

“Ama gerçekte bu korkunç Komünist deney insan onurunun bastırılmasına neden oldu. Şiddet, bu modeli topluma empoze etmek için kullanıldı. Komünizm adına temel insani değerlerden vazgeçtik” diye açıkladı, “Rusya’da iktidara geldiğimde bu değerleri geri getirmeye başladım; “açıklık” ve özgürlük değerlerini.”

Trajedi yine de Çin’de devam ediyor. Bir okuyucu yakın zamanda Minghui.org’a, yeğeninin Wuhan’dan olduğunu ve yakın zamanda bölgedeki akrabalarını aradığını yazdı. “Yakındaki bir köydeki insanların hepsine corona virüsü bulaştı. Yetkililer tedavi sağlamak yerine tüm köyü kapattı” dedi yeğeni.

Birkaç günde bir, insanlar her evi kontrol etmek için gönderiliyor. “Birisi kapıyı açarsa, geri gidiyorlar;aksi taktirde, içeri girip cesetleri hemen gömülmek üzere önceden kazılmış büyük bir çukura götürüyorlardı” dedi. “Çukur çok büyük ve içine en az yüzlerce insan konulabilir.”

Gulag Takım Adaları‘nın yazarı Aleksandr Solzhenitsyn bir keresinde şöyle yazmıştı: “Şiddet sadece yalanla gizlenebilir ve yalan sadece şiddetle korunabilir.Bir zamanlar şiddeti kendi yöntemi olarak ilan eden herkes kaçınılmaz olarak yalanı prensibi olarak kabul etmek zorunda kalır.”

Çin Komünist Partisi yönetimi altındaki Çin, Gulag Takım Adaları’ndan farklı değildir ve kendi yalanlarının ağırlığı nihayetinde çöküşünü getirecektir.

Kaynak; tr.minghui.org

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.