Heyecandan Gece Uyuyamadı, Sınav Günü Okul Bahçesinde Uykuya Yenik Düştü

ANKARA(CİHAN)- Öğrenciler kadar ailelerin de büyük heyecan yaşadığı üniversite sınavlarının üçüncü oturumu bugün yapılıyor. Öğrencilerin heyecanını veliler de yaşıyor. Nazik Kaya isimli veli, heyecandan gece uyuyamayınca beklediği okul bahçesinde uykuya yenik düştü.

Yaklaşık 350 bin üniversite adayının girdiği Sosyal Bilimler Sınavı (LYS-4) için bugün ter dökmeye başladı. Öğrenciler kimlik kontrollerinin ardından, sınav salonlarına alındı. Toplam 2 saat 15 dakika sürecek sınavda öğrencilere Tarih, Coğrafya ve Felsefe dallarından toplam 90 soruyu cevaplayacak.

Öte yandan, öğrencilerin heyecanını veliler de paylaştı. Çocukları ile okullara gelen veliler ilginç görüntüler oluşturdu. Bazı veliler gazete okuyup, bulmaca çözerken; bazıları da Yasin okumaya başladı. Heyecanlı anne ve babalar arasında yer alan Nazik Kaya isimli velinin ise oturduğu yerde zaman zaman uykuya yenik düştüğü görüldü. Bir kızının bu sene üniversiteyi bitirdiğini belirten Kaya, ikinci kızı için yeniden sınav heyecanı yaşadığını söyledi. Kaya, gece çok sık uyandığını, yetişir miyiz yetişemez miyiz kaygısı yaşadığını aktardı. Kızının seçeceği bölüm ile ilgili henüz karasız olduğunu ifade eden Kaya, meslek seçimini kendisine bıraktıklarını aktardı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.