Hindistan’daki Göçük Meydana Geldi, Ölenlerin Sayısı 67’ye Yükseldi

YENİ DELHİ– Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’nin doğusundaki Lakshimi Nagar bölgesinde dün gece meydana gelen bina göçüğünde ölenlerin sayısının 67’ye yükseldiği açıklandı. Bölgede çalışmalarını sürdüren arama kurtarma ekipleri ölü sayısının 67 ve yaralı sayısının da 130 olduğunu açıkladı.

Yaşamını yitirenlerin çoğunu bu binada yaşayan Delhi dışından gelmiş işçiler oluşturuyor. Olay sırasında binadan sebze almak için çıktığını söyleyen Jhauna Rai şans eseri ölümden kurtulduğunu söyledi. Rai, enkaz altında birçok arkadaşının bulunduğunu dile getirdi. Enkaz altında yakın arkadaşlarının olduğunu dile getiren Tuntun Tiwari ise kurtarma çalışmalarını umutla beklediğini dile getirdi.

Tiwari olay sırasında binada olmadığını söyledi. Binada kalan işçilerden biri olan Siraj Ali ise bölgedeki birçok binada Delhi çevresindeki bir çok bölgeden binlerce işçinin geldiğini söyledi. Eski ve metruk binalarda kalan onlarca kişinin büyük riskler altında çok az ücrete çalıştığını dile getiren Ali, devletin bu tür sorumsuzluklara el atması gerektiğini belirtti. Kurtarma çalışmaların olduğu bölgede büyük bir kalabalık oluşurken, meraklı halk yer yer polisle arbede yaşadı.

Diğer yetkililer ise binanın standartlarının altında inşa edildiğini ifade ederek bunun bir trajedi olduğunu belirtiyor. Delhi Başbakanı ise olayla ilgili soruşturma başlatılması talimatını verdi. Hindistan’da Başkent Delhi ve en büyük şehir olan Mumbai’de sık sık bu tarz bina çökmesi sonucu bir çok kişi yaşamını yitiriyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.