HSBC Gönüllüleri “12. Gece” İle Adana’da Büyük İlgi Gördü

HSBC Gönüllüleri 12. Gece oyunuyla turnede

HSBC Bank çalışanları tarafından oluşturulan HSBC Gönüllüleri tiyatro grubunun sahnelediği “12. Gece” adlı oyun Adana’da da sergilendi. Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyun yoğun ilgi gördü. Oyundan elde edilen gelirin “Umut Çocukları Derneği”ne bağışlanacağı bildirildi. 

HSBC Gönüllüleri tiyatro grubunun sahneye koyduğu Shakespeare’in “12. Gece” adlı oyun Adana’da sahnelendi.

Yoğun ilgi gören oyun Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda sahneye kondu. HSBC Bank çalışanlarından oluşan ve içlerinde şube müdürlerinin de bulunduğu HSBC Gönüllülerinin sahneye koyduğu oyundan elde edilen gelirin “Umut Çocukları Derneği”ne bağışlanacağı bildirildi.

Yönetmen Alp Kaya’nın sahneye koyduğu oyunun müzik direktörlüğünü Seçil Akın, grafik tasarımlarını Bilge Soysal yaparken, fotoğrafçı Başar Hatırnaz da oyuna destek sağlıyor.

HSBC çalışanları tarafından kurulan HSBC Gönüllüleri tiyatro grubu geçtiğimiz yıl da “Artiz Mektebi” adlı oyunu sahnelemişti. Oyun 13 ilde, toplam 17 kez sahnelenmiş ve elde edilen 122.850 TL’lik gelir Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne bağış olarak aktarılmıştı.

Söz konusu miktar ile 400 adet tekerlekli sandalye alınmış ayrıca, eş zamanlı olarak, Girne Rehabilitasyon Merkezi Cheshire Home ve Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’na aktarılan bağışlarla toplam bağış tutarı 144,677 TL’ye ulaşmıştı.

Oyunun Adana’nın dışında Anadolu’nun çeşitli kentlerinde sahneye konacağı bildirildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.