İBB Başkanı İmamoğlu Deprem Panelinde Konuşma Yapıyor

Adana Deprem Eylem Planı Çalışmaları kapsamında Bilimin Rehberliğinde Depreme Dayanıklı Kent Paneli’nde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu deprem süreci hakkında konuşma yapıyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı 10:30’da başlayan Depreme Dayanıklı Kent Paneli’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, deprem meselesine son derece üst seviyede odaklandıklarını belirterek konuşmasına başladı.

Fotoğraf: Epoch Times TR

İmamoğlu konuşmasından bir kısmı şu şekilde;

“Deprem meselesine son derece üst seviyede odaklandığımızı halkımıza izah ettik. Büyük bir seferberlik olduğunun farkındayız bu sürecin. Şimdi bugün de Adana’da yine aynı meseleyi ele almak adına bir aradayız. Dediğim gibi bilim insanlarını, uzmanlarını dinleyeceğiz. Ve bir masa toplantısı biçiminde ortak aklı Adana’ya rehber yapmak adına öğleden sonra çalışmalar sürecek. 40 gündür ayaktayız, büyük acı yaşadık. Ne yazık ki 13 milyondan fazla insanımızı derinden etkileyen büyük bir depremi art arda illerimizde yaşadık. Söylemeye dilimiz varmıyor, sayısı oldukça yüksek insanlarımızı, canlarımızı yitirdik. Tabii 40 gündür maddi manevi ne gücümüz var ise o bölgede olmaya gayret içerisindeyiz. Hak etmedikleri bir yıkım yaşayan vatandaşlarımızın yaralarını sarmak adına mücadeleler veriyoruz. Belediyelerimizin yanındayız. Kaybettiğimiz insanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun, gerçekten acımız büyük. Adana’dan Şanlıurfa’ya, Malatya’dan Hatay’a, Adıyaman, Kahramanmaraş ve diğer illerimiz…

Ama bu sorunun temelini tespit edip sağlam bir yolculuğun ülkemize yaşatmak zorunda olan insanlarız. Tabii bu 40 günlük mücadelemiz hep birlikte sonrasında yaraları sarma çabamız devam edecek. Zeydan Başkan, kıymetli belediye başkanımız, yaşadığı depremi buradaki diğer başkanlarımızla ve yöneticilerimizle birlikte yaraları sarmaya insanlarına yardım etmeye gayret gösterirken diğer şehirlere de çaba içerisinde olduğunu biliyoruz. Tabi bu toprakların kültüründe yoğurulmuş hiç kimse bu tür yapılan çalışmalarla ilgili bir teşekkür beklemez. Bu topraklarda afet yıkım kayıp söz konusu olduğunda siyasi hesaplanmazken kenetlenip, kayıp ve ziyanların yanında olunur kayıtsız şartsız. Dayanışma ve paylaşım her duygunun önüne geçer.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.