İBB Meclisi’nde Uyuşturucu ile Mücadelede Geri Adım

Dün İBB Meclis toplantısında, CHP’nin sunduğu Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu önerisi, AKP ve MHP oylarıyla reddedilmişti. Meclis toplantısında alınan karar sonrası, sosyal medyada konuyla ilgili tepkiler büyümüştü.

İBB AK Parti Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu, Meclis’in 3’üncü oturumunda, bağımlılıkla mücadele ve rehabilitasyon daire başkanlığının kurulmasını teklif edeceklerini açıkladı.

Göksu; “Şimdi CHP grubu bizimle görüşmeye geldiğinde dokuzu neden sekize düşürdünüz diye görüşmeye geldiler. uyuşturucu konusunda keşke bizimle daha önce de görüşselerdi. İBB geçmiş dönemde özellikle bağımlılıkla mücadele konusunda çok ciddi çalışmalar yapmıştır. Şu elimde gördüğünüz İBB’nin uyuşturucuyla mücadele konusunda yapmış olduğu protokoldür. İBB bu konuda çok ciddi çalışmalar yapıyor. Bağımlılık sadece uyuşturucuyla ilgili bir sorun değildir. Bağımlılık dediğimizde alkol de bir bağımlılıktır, tütün de bir bağımlılıktır. Hele hele dijital bağımlılık geçenlerde çocuklarımızın başına gelenleri biliyoruz. AK Parti gibi bir siyasi hareketin insanın vücuduna zarar vereceği reddedeceğini herkes bilir. Meclis gündemine getireceğiz. İBB’de bağımlılıkla mücadele ve rehabilitasyon daire başkanlığının kurulmasını teklif edeceğiz. Türkiye’de önümüzdeki ay Meclis’te İBB bünyesinde bir bağımlılıkla mücadele araştırma komisyonunun kurulmasını teklif olarak getirip karara bağlayacağız.” dedi.

CHP grubu adına konuşan Tarık Balyalı ise “Bizim ve sosyal medyanın etkisiyle nelerin değiştiğini görebiliyoruz. Uyuşturucu ile mücadele konusunda İBB çalışma yürüttü ancak 2018’de 3 bin 141 dosya geçmiş, sosyal hizmet komisyonuna giden dosya sayısı sadece 49, kadın ve aileyle sadece 18 dosya gitmiş. Sosyal hizmetlerle, kadınlarla, uyuşturucuyla ilgili bir dosya gelmemiş. Biz gerçek komisyon çalışmaları istiyoruz. Şimdi doğru bir noktaya geldiler. AKP bundan sonra bizi izlemeye devam etsin.” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.