İbrahim Balaban’ın ‘İz Bırakanlar’ sergisi açıldı

BURSANilüfer Belediyesi, Türk resminin büyük ustası Bursalı ressam İbrahim Balaban’ın 89. doğum yılını sanatçının birbirinden değerli eserlerinin yer aldığı ‘İz Bırakanlar’ adlı karma sergiyle kutladı.

Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde açılan sergiye Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, meclis üyeleri ve çok sayıda Nilüferli sanatsever katıldı.

Törende konuşan Türk resminin önemli isimlerinden İbrahim Balaban, her zaman sanatın ve sanatçının yanında olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür etti. Etrafını saran öğrencilerle sohbet eden usta sanatçı Balaban, gençlere kurdukları hayallerin peşinden gitmelerini, ama bu yolda da çok çalışmalarını öğütledi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de usta sanatçının Türk resim sanatına çok önemli eserler kazandırdığını belirterek, “Balaban’ın yetiştirdiği öğrenciler, kısa sürede başarıya ulaşmış, yaptıkları eserlerle hem kendilerini hem de Türkiye’nin adını sanatta yükseltmişlerdir. Balaban’ın 89. doğum gününde kendisine, ustamızı resim sanatına gönül vermiş genç yeteneklerle buluşturarak farklı bir hediye sunmak istedik.” dedi.

Bu arada Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen “23 Nisan” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi. İki ayrı kategoride düzenlenen yarışmada 7 -9 yaş grubunda birinciliği Özel Final Okulları’ndan Gözde Ergül kazanırken, ikinciliği Batu Erkan, üçüncülüğü de Eda Özdalga elde etti. 10- 12 yaş kategorisinde ise birinci Özel Final Okulları’ndan Ataberk Aydemir, ikinci Hilal Yılmaz ve üçüncüde Buket Muştucu oldu. Ege Biçer ve Sanem Oya Atazülal de mansiyon aldı. Öğrencilerin ödüllerini Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve usta sanatçı İbrahim Balaban birlikte verdi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.