İKSV 40. Yılında Kültür ve Sanat Gündemini Belirliyor

İKSV 40. yılını kutluyor!

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) 40. yılını kutluyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), festival ve etkinlikleriyle 40 yıldır İstanbul’un kültür ve sanat yaşamında önemli bir rol üstleniyor. 2012 yılında 40. yaşını kutlayan İKSV, bu yıl için planladığı özel etkinliklerini ve geleceğe yönelik çalışmalarını bir basın toplantısıyla açıkladı.

Dünyadaki kültür ve sanat üretiminin seçkin örneklerini, yeni girişimleri ve değişik akımları İstanbul’daki sanatseverlere sunmak, Türkiye’nin kültürel zenginliğini dünyaya tanıtmak ve İstanbul’u uluslararası kültür-sanat platformunun önemli merkezlerinden biri haline getirmek amacıyla 1973 yılında Dr. Nejat F. Eczacıbaşı önderliğinde kurulan İstanbul Kültür Sanat Vakfı, düzenlediği festival ve etkinliklerle 40 yıldır İstanbul’un kültür ve sanat yaşamında öncülük görevini üstleniyor.

İKSV’nin 40. yıl çalışmaları ve özel etkinlikleri, 17 Ocak Salı sabahı vakıfta yer alan Salon’da düzenlenen bir basın toplantısıyla açıklandı. Basın toplantısında İKSV 40. yıl filminin gösteriminin ardından, İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, 40. yıl kutlamaları kapsamında yıl boyunca yapılacak özel etkinliklerin yanı sıra İstanbul Film, Tiyatro, Müzik ve Caz Festivalleri, Leyla Gencer Şan Yarışması, Filmekimi ve ilk defa düzenlenecek İstanbul Tasarım Bienali ile ilgili bilgileri paylaştı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.