İlk, Orta Ve Liselere Kıyafet Zorunluluğu Kalktı

Kıyafet zorunluluğu kalktı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin kılık ve kıyafetlerini düzenleyen yönetmeliği değişti. Kıyafet zorunluluğu kalktı. Artık öğrenciler tektip kıyafet giymeye zorlanmayacak.İmam hatiplerde de başörtüsü serbest bırakıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer gazetecilerle yaptığı görüşmede bugünden itibaren serbest kıyafet uygulamasının uygulanacağını açıkladı.

Ayrıca kız öğrencilere, imam-hatip ortaokul ve liseleri ile çok programlı liselerin imam-hatip programlarında tüm derslerde, ortaokul ve liselerde ise seçmeli Kur’an-ı Kerim derslerinde başlarını örtme serbest bırakıldı

.Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, yaş grubu özelliklerine uygun, temiz ve düzenli bir kıyafet giyecek.

Öğrenim görülen programın özelliğine göre atölye, işlik ve laboratuvarlarda önlük veya tulum, işyerlerinde ise yapılan işin özelliğine uygun kıyafet giyilebilecek.

Öğrenciler, beden eğitimi ve spor derslerinde eşofman, diğer spor etkinliklerinde ise etkinliğin özelliğine uygun kıyafet giyecek, ancak öğrenciler tek tip eşofman veya spor kıyafeti giymeye Okul içinde baş açık, saçlar temiz ve boyasız olacak. Öğrenciler makyaj yapmayacak, bıyık ve sakal bırakamayacak zorlanamayacak.

Öğrenciler, 2012-2013 ve daha önceki öğretim yılları için okul yönetimlerince belirlenen önlük veya okul üniformalarını 2013-2014 öğretim yılında giyebilecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.