İmamoğlu’na Sandıklı İlçesi’nden Büyük İlgi

İstanbul Büyükşehir Belediye (IBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Afyonkarahisar Sandıklı ilçesi’nde düzenlenen programa katıldı.

Sandıklı ilçesi, Serikli köyünde düzenlenen, Sarı Selçik Dede’yi anma programına katılan İmamoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında konuştu.

İmamoğlu, “Bu güzel başarıyı konuşuyorsak, onun hoşgörüsü ile güzel ahlakı ile derin bir siyaset mühendisliği ile bize bu başarının önünü açan Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ona minnet duyuyorum. İl başkanım dedi ki, ‘Köyümüzde böyle bir aktivite var. Burada yüzyıllar boyu süren bir gelenek var. Mutlaka orada olmanızı isteriz.’ Heyecan duydum. Yolda gelirken de bu heyecanı göreceğimi düşünmemiştim bile” dedi.

Geleneklerin önemine değinen İmamoğlu, “Bu güzel Anadolu’da yaşıyorsak eğer binlerce yıllık tarihine saygı duyarak yaşamalıyız. Binlerce yıllık o insanların geleneklerine sahip çıkarak yaşamalıyız. Ve hizmet etmeliyiz. Geleneklerine, göreneklerine, yaşamlarına, inançlarına, her şeyine. Biz İstanbul’da bunu temsil edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.