İmamoğlu’ndan Erdoğan Yanıtı: Beni Engellediğini İtiraf Etti

Fotoğraf: E.İmamoğlu X

Arnavutköy’de konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, davet tartışmasına değindi, “Siz beni nereye davet ettiğinizi zannediyorsunuz. Millet bu tarzınızın cevabını verir. Bunların aklı başında değil” dedi.

Arnavutköy’de konuşan ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yaptığı konuşmaya yanıt veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Engellediğini de itiraf ediyor. Diyor ki, ‘Murat Kurum gelirse, işlerde aksama olmayacak’ diyor. Açıkça beni engellediğini itiraf ediyor. Yahu Allah aşkına, televizyonlara çıkıp başkanları diyordu ya ‘Engelleme yok.’ Bak; Sayın Cumhurbaşkanı söylüyor engellediğini. Bakalım bundan sonra ne yapacaksınız?” dedi.

Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı açılışı ile ilgili davet tartışmasına ilişkin açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “Davetiye ateş topuna döndü. Siz beni nereye davet ettiğinizi zannediyorsunuz. Bu millet bu tarzınızın cevabını verir. Bunların aklı başında değil. Allah bunların hepsine akıl fikir versin. Bunlar sadece talimatı yerine getirirler” diye konuştu.


İmamoğlu, “İnan her gece beni rüyasında görüyor. Bugün ‘benden sonra rahmetli Kadir Topbaş güzel hizmet etti’ dedi. Yahu insanda biraz ar olur. Rahmetli Topbaş’a beş imar dosyasına imza atmadı diye hayatı ona zindan edip görevi bıraktıran siz değil misiniz, allahtan korkun. Kendi partilileri bie başını öne eğip ‘senin yüzünden görevden gitti’ diyordur. Her şeyi kendi lehlerine döndürüp kullanmaya hazır insanlar”

“İstanbul’da bize oy vermediniz, ama ben engelledim diyor. Açıkça beni engellediğini itiraf ediyor. Bu millet tehdide kulak verseydi ikinci turda farkı artırmazdı”


“Rahmetli Necmettin Erbakan’a yapmadığını bırakmadı. Ben buna da değineceğim.. Ne demişti? ‘Yaş yetmiş işi bitmiş’ demişti. Bugün kendisi yetmiş yaşına girdi. Ben öyle bir şey demeyeceğim. Allah sağlık versin uzun ömür versin. Ama vatandaşı tehdit etmeyi bırakacaksın”


“Bir kişinin arsasına büyükşehir belediyesi nasıl imar çıkar, geçmişte bu konuşuluyordu. Şimdi gençlere üniversite, kreşleri, 5200 öğrenciye sağlanan yurt imkanlarını konuşuyor. 39 ilçeye kreş yetiştireceğiz.Bizim insanımız ahlaklı, adaletli, vicdanlı insanı sever. Önümüzdeki yıl 100 bin gencimize burs vereceğiz. Onlar bir kişiye 100 bin dolar burs verdi. Milletin imkanların, milletin çocuklarına harcadık. Ben buradan sesleniyorum. Nereden nereye?
Biz bu kentin gündemine halk sütü getirdik.


Sayın Cumhurbaşkanı bana ‘Kimin parasını kime dağıtıyorsun’ diye sormuştu. Milletin parasını millete dağıtıyoruz. Senin gibi bir avuç insana değil.” ifadelerini kullandı.

https://x.com/ekrem_imamoglu/status/1762167328358187314?s=20

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.