‘İnanılmaz Böcekler’ Sergisi EXPO 2016’da

İNANILMAZ BÖCEKLER SERGİSİ, EXPO 2016 ANTALYA ALANINDA, 30 EKİM'E KADAR AÇIK KALACAK. (İHA/ANTALYA-İHA)

EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi ‘İnanılmaz Böcekler’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sergide, 6 metre genişliğindeki dev örümcek, 4 metre uzunluğundaki dev karıncaların yanı sıra dokunarak deneyimlenebilecek 50’den fazla model de yer alıyor. Doğal yaşamın minik yaratıklarının gizli güzelliklerini gözler önüne seren sergi 30 Ekim’e kadar açık kalacak.
EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi, Leonardo Da Vinci’nin ‘Makineler’ sergisinden sonra bu kez ‘İnanılmaz Böcekler’ sergisine ev sahipliği yapıyor.
Günlük yaşamda sürekli etrafta olmalarına rağmen, kendilerini akıllıca kamufle etmeleri, küçük boyları veya renkleri sayesinde çoğu zaman dikkatlerden kaçan böceklerin gizli özelliklerini ortaya koyan sergi büyük ilgi görüyor. Sergide gözden kaçan böceklerin dev replikaları ve vücut parçaları da yer alıyor. Gözlerinizin içine bakan 150 cm kanat açıklığına sahip kelebekler ve 3 metre uzunluğundaki böcekler benzersiz sergide teşhir edilen dev heykel replikalardan sadece iki tanesi.

Gerçek böcekler ve dokunulabilen modeller
Sergide ayrıca, böcek anatomisi, fizyolojisi ve embriyolojisi ile ilgili laboratuvar faaliyetlerine yönelik, parçalara ayrılabilen dev 3D model gibi eğitsel araçlar, videolar, gerçek numuneler, küçük 3 boyutlu tablolar ve çıplak gözle görülemeyen ince detaylar da sergileniyor. Sergide, orijinal boyutlarından yaklaşık 20 kat büyütülmüş dokunulabilen modelleri bulunan akrep, örümcek, kırkayak, çıyan, kabuklu, su ayısı ve yine böcek sınıfına girmeyen yay kuyruk da ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunuyor. Yaklaşık 700 metrekare alana kurulan sergide dünyanın her yerinden böcekleri içeren modellemeler ve duvar fotoğrafları da yer alıyor.
30 Ekim’e kadar açık kalacak olan ‘İnanılmaz Böcekler’ sergisi her gün 11.00-22.00 saatleri arasında ücretsiz gezilebilecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.