İngiltere Savunma Bakanı’ndan Türk İHA’larına Övgü

İngiltere Savunma Bakanı Wallace, savunma teknolojlerinde geri kaldıklarını söyleyerek Türk Silahlı İnsansız Hava Araçlarının üstünlüğünü örnek gösterdi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, İngiliz düşünce kuruluşu Kraliyet Silahlı Kuvvetler Enstitüsünde (RUSI) çevirim içi konuşma gerçekleştirdi.

Wallace, Türkiye’nin İnsansız Hava Araçları (İHA),SİHA Bayraktar TB2 ve hava savunma sistemlerini Suriye, Libya ve diğer yerlerde kullanmasının sahada üstünlük sağladığını belirterek, Türkiye’nin yeni nesil Silahlı İnsansız Hava Araçlarını (SİHA) örnek gösterdi.

Türkiye’nin yeni nesil askeri teknolojilerinin, Suriye ve Libya gibi çeşitli yerlerde etkin olarak kullanıldığına işaret eden Wallace, İHA ve SİHA’ların yüzlerce zırhlı aracı ve hava savunma sistemlerini imha ettiğini de söyledi.

Wallace ayrıca Türkiye’nin dünyanın önde gelen yabancı askeri programlara erişiminin engellenmesinin ardından savunma sanayisinde yenilikler yaptığını kaydetti.

Wallace, Türkiye’nin İHA, SİHA’larının İngiltere’nin artık savunma teknolojilerine liderlik edemediğinin örneği olduğunu ve İngiltere’nin savunma teknolojilerinde yeterince yenilik yapmadığını, Türk insansız hava araçlarının “düşmana gerçek zorluklar” yaşatma kapasitesine sahip olduğunu vurguladı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.