İngiltere’de Nottingham Belediyesi İflas Ettiğini Duyurdu

Fotoğraf: Pixabay – kirstiecoolin

İngiltere’de Nottingham Belediye Meclisi, bütçedeki “önemli açık” nedeniyle fiilen iflas ettiğini bildirdi.

İngiltere’de Nottingham Belediyesi yerel yönetimi tarafından yapılan açıklamada, belediyenin bu yıl bütçesini dengelemeye yönelik yasal yükümlülüğünü yerine getiremeyeceği belirtildi.


Nottingham Belediye Meclisi lideri , Bölüm 114 raporunun yayınlanmasının ardından konseyin karşılaştığı zorluklar hakkında konuştu . 29 Kasım Çarşamba günü Meclis Üyesi David Mellen, eski adıyla Twitter olarak bilinen X üzerinden, Muhafazakar hükümeti suçlayarak konseyin mali durumuyla ilgili bir güncelleme paylaştı. X sosyal medya hesabından “Muhafazakar kemer sıkma politikaları, kontrolden çıkan enflasyon ve sosyal hizmetlerde artan talebin birleşimi, Nottingham Şehir Meclisi’nin bugün dengeli bir bütçe sağlama konusunda zorluk yaşadığımızın sinyalini vermesine neden oldu.” ifadelerini kullandı.

Belediye Meclisi, ileriye yönelik mevcut tutumunu açıklayan bir bildiri yayınladı. Açıklamada: “Nottingham Belediye Meclisi’nin finans şefi bugün (29 Kasım Çarşamba) 1988 Yerel Yönetim Finans Yasası’nın 114(3) Maddesi kapsamında bir rapor yayınladı çünkü onun mesleki görüşüne göre konsey dengeli bir mali tablo sunamıyor. Bu yılın bütçesi yasal bir zorunluluktur. Ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin yönettiği belediyenin, yerel yönetim yasasının 114’üncü maddesini yürürlüğe sokarak, fiilen iflasını açıkladığı kaydedildi.(NW)

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.