İngiltere’den Nepal’e Gidecek Gezgin İstanbul’da

İngiliz yazar, gezgin ve maraton koşucusu Rosie Swale Pope, çocuklara yardım için İngiltere’den Nepal’e gidiyor.

Yolculuğunu vücuduna bağladığı mini karavanıyla yapan Pope, bugünlerde Büyükçekmece’den D-100 Karayolunu kullanarak Bakırköy’e ulaştı.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Pope, Türkiye’ye gelene kadar 12 ülke geçtiğini söyleyerek;

 “72 yaşındayım. Çok genç olduğumu düşünüyorum. Bu yolculuğu yapmaktan çok gururluyum. Bunu yapacağıma inanıyorum. Sadece inanmak yeterli bunun için. İki yıl önce eşimi kaybettim. Benim eşim Nepal’e gitmeyi çok istedi, fakat gidemedi. Nepal’de depremden dolayı insanlar öldü. Evler yıkıldı. Oradaki yetişkinlere ve oradaki çocuklara yardım için oraya gidiyorum. Eşim gidemediği için ben oraya gitmek istiyorum. Yolum inanılmaz güzel. Fantastik ve güzel insanlarla karşılaşıyorum. Kırmızı bir arabayla yolculuk yapıyorum ama sadece arabayla değil; bazen gittiğim ülkelerde arabamı bırakıyorum.”

Pope, dinlenme molalarını yeşillik alanlarda ve benzin istasyonlarında verdiğini söylüyor.

Yürürken insanlarla diyalog halinde olduğuna dikkati çeken Pope, “Türkiye çok güzel. Maşallah Türkiye. Türk insanlarından yardımsever olmayı öğrendim. Türk insanları çok yardımsever. Bütün dünyada yardım derneklerinin artması gerekiyor. Bütün dünyadaki insanlar sevilmeli. Sağlık hizmetleri ve eğitim almalı. Bu doğal bir hak.” ifadelerini kullandı.

Pope, İstanbul’da dinlenmesinin ardından Gürcistan’a devam edeceğini belirtti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.